Personel Alımı

Adalet Bakanlığı’ndan 1300 Kişilik Yeni Personel Alım İlanı

Adalet Bakanlığı’nın kendisine ait internet sitesi ile Resmi Gazete aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında 2019 yılı Hakim ve Savcı alımlarının gerçekleştirileceği duyuruldu. 

Bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında alım yapılacak kadrolara göre oluşan kontenjan dağılımı ile alımların sürecinin nasıl işleyeceğine dair bilgiler verildi. 

Kamu İlanları olarak 1300 Hakim ve Savcı alımlarına dair tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI’NDAN PERSONEL ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı’ndan 1300 kişilik alımlara ilişkin yapılan basın açıklamasında 1500 kişilik kontenjan dağılımı açıkladı. Bu çerçevede bakanlık; A-2019 dönemi için tespit edilen ihtiyaç durumuna göre Bakanlığımızca yazılı yarışma sınavı ve mülâkat ile 9-5 dereceli kadrolara aşağıda yer alan kontenjanlarda personel alımı yapacağını duyurdu. 

1) 1000 adlî yargı hâkim ve savcı adayı,

2) 200 avukatlık mesleğinden hâkim ve savcı adayı,

3) 100 idari yargı hâkim adayı

BAŞVURU İŞLEMLERİ VE SÜRECİ

İlan edilen kadrolara yapılacak başvurular için Ekim sonunda başlayacak. Adalet Bakanlığı bu konuda yapmış olduğu açıklamasında başvuruların 31 Ekim tarihinde başlayacağını ifade etti. 7 Kasım tarihine kadar devam edecek başvurular elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacak. 

Bakanlık tarafından yayımlanan duyuru metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir