Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Personel Alımı İçin DPB’de İlan Yayımladı

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden yayımlanan bir ilan ile Adalet Bakanlığı’nın personel alımı yapacağı duyuruldu. Bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanına ilişkin ayrıntılar şu şekilde.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı yayımladığı ilanında Stajyer Kontrolör kadrosuna personel alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık bu kadro için 7 personel alımı gerçekleştirecek. Alım yapılacak olan bu pozisyon Adalet Bakanlığı’nın merkez teşkilâtında genel idare hizmetleri sınıfında kapsamında istihdam edilecek. Alımlar sözlü sınav usulüne göre gerçekleştirilecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Adalet Bakanlığı Stajyer Kontrolör alım ilanına başvuruda bulunacak adayların aşağıda yer alan koşulları sağlamaları gerekiyor. 

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak,

* 01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.)

* Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idarî bilimler, iktisat, maliye ve işletme alanlarında meslek için gerekli kültürü veren en az dört yıllık öğretim yapan yüksek öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak.

* 2018 yılında A Grubu Kadrolar için gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az yetmiş (70) ve üzeri puan almış olmak, (Bu iki puan türünden alınan en yüksek puan üzerinden sıralama yapılacaktır.)

* Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 7 Ocak tarihinden 21 Ocak tarihine kadar yapabilecekler. Başvurular ilan metninde yer alan evraklar ile birlikte “Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA” adresine şahsen veya en geç son başvuru tarihine kadar aynı adreste olacak şekilde posta yoluyla yapılacaktır. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Memur alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir