Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 5 Bin Arabulucu Alım İlanı Yayımladı

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan Arabuluculuk sınav ilanında 5 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bakanlık sınava başvuruların ne zaman ve nasıl yapılağına dair bilgi verirken adayların sağlamaları gereken başvuru şartları da açıklandı. 

Kamuilanlari.com olarak Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru ve sınav detayları ile ilan metni şöyle.

5 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan sınav ilanında, bu kadro için başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru şartları da açıklandı. Buna göre aşağıda yer alan başvuru şartlarının sağlanması durumunda adaylar Arabulucu olmak için başvuru yapabilecekler. 

O Başvuru Şartları

*  Türk vatandaşı olmak,

* Hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak,

* Tam ehliyetli olmak,

* Mesleğinde en az beş yıllık kıdeme sahip olmak,

* Arabuluculuk eğitimini tamamlamak

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK? 

5 bin Arabulucu alımı yapacak olan bakanlığın ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 19 Ağustos tarihi itibariyle yapmaya başlayacaklar. Başvurular 2 Eylül tarihine kadar devam edecek. Başvuru işlemleri elektronik ortamda e-devlet şifresi, elektronik imza ya da mobil imza kullanmak suretiyle UYAP Arabulucu Portal üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra ilgili alanları doldurulması ile yapılacak. 

Adaylar ilan başvurusunda ayrıca talep edilen evrakların resimlerini de sisteme yükleyecekler. 

İlan Metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir