Personel Alımı

Adalet Bakanlığı ve Birimlerine 2079 Personel Alımı Yapılıyor

Adalet Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatları ile adalet komisyonları birimlerine 2019 yılı personel alım süreci devam ediyor. 

Bu çerçevede geçtiğimiz dönemlerde ilan edilen ve başvuru süreci devam eden 4 farklı ilan bulunuyor. 

Bakanlık ve bakanlığı bağlı birimler tarafından gerçekleştirilecek bu personel alım ilanlarının bazılarında KPSS şartı bulunurken bazıları KPSS şartsız yapılıyor. 

ADALET BAKANLIĞI 2079 PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı’nca yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan toplam sayı 2079.

Farklı kadrolar için yayımlanan bu personel alım ilanlarında yer alan kadro kontenjan ve ilanlara ilişkin diğer detayları bütün ayrıntıları ile paylaşıyoruz. 

KADRO KONTENJAN DETAYLARI

Bakanlık tarafından Devlet Personel Başkanlığı, Resmi Gazete veya kurumun kendi sitesinden ilan edilen 4 farklı personel alımı kadro detayları şu şekilde;

* 1300 Personel Alımı: 

Adalet Bakanlığı 2019 yılı hakim ve savcı alım ilanı kapsamında yayımlanan duyuruda; bakanlık bünyesine 1300 Hakim ve Savcı ile İdari Yargı Hakim adayı alımı yapılacağı bildirildi. İlana göre alımlarda oluşan kontenjan detayları 1000 adlî yargı hâkim ve savcı adayı, 200 avukatlık mesleğinden hâkim ve savcı adayı ve 100 idari yargı hâkim adayı şeklinde açıklandı. 

* 700 Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Türkiye geneli ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere 700 personel alımı yapacağını duyurdu. KPSS puan şartı olmadan yapılacak alımlar naklen ve açıktan olacak. İlan ile bakanlık bünyesine İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımları yapılacak. 

* 78 Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere ve sözlü sınav başarı sırasına göre 78 personel alımı yapılacağı açıklandı. KPSS puanı olan adayların KPSS puanları ile olmayan yada belirletmeyen adayların 70 KPSS puanıyla başvuru yapmış sayılacakları duyuru ile bakanlık bünyesine sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak. 

* 1 Personel Alımı

Adalet Bakanlığı, İstanbul Adliyesi tarafından yayımlanan duyuruda personel alımları yapılacağı duyuruldu. En az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabileceği personel alımları Mütercim Tercüman kadrosuna yapılacak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Yukarıda yer alan ilanlara dair başvuru şartları ve başvuru sürecine dair bilgileri aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden elde edebilirsiniz.

1300 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

700 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

78 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

1 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir