Personel Alımı

Adalet, Çalışma ve Dışişleri Bakanlıkları 306 Memur İlanı: KPSS’siz, 60 ve 70 KPSS İle

Kamu kurumlarına yapılan personel alımları kapsamında 3 bakanlık personel alımı yapacağını duyurdular. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yada KPSS şartsız yapılacak olan personel alım ilanlarını yayımlayan bakanlıklar şunlar;

* Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

* Dışişleri Bakanlığı 

* Adalet Bakanlığı

ÇALIŞMA BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile Adana Seyhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesine 4 memur alımı yapılacağını duyurdu. 

Söz konusu memur alımları 2 Büro Memuru ve 2 Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadrosuna yapılacak.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI

Dışişleri Bakanlığı kendisine ait resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile büyükelçilik bünyesi için personel alımı yapılacağını duyurdu. 

Söz konusu alım ilanında alımların KPSS şartsız olacağı duyurulurken adaylar sözleşmeli sekreter kadrosu için başvuru yapacaklar. İlanda yer alan en önemli koşul ise İngizce şartı. İlana lise mezunu adaylar başvuru yapabilir.

ADALET BAKANLIĞI

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine olacağını duyurdu.

Söz konusu personel alım ilanında adayların en az 70 KPSS puanına sahip olması istendi. İdari Memur kadrosuna yapılacak olan personel alımları için adayların yaş ve öğrenim şartlarını da sağlamaları isteniyor. 

MEMUR OLMAK İÇİN TALEP EDİLEN ŞARTLAR

Devlet kurumlarında memur olmak için bazı genel koşullar bulunuyor. Yukarıda yer verdiğimiz özel şartların dışında yer alan bu koşulları aşağıda aktarıyoruz.

 T.C. Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş, yedek sınıfa geçirilmiş veya muaf olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

İlan Detayları

Söz konusu memur alım ilanları için başvuru yapacak adayların başvurularını yapmadan önce aşağıda yer alan ilan metinlerini incelemelerinde fayda var. 

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir