Personel Alımı

Adaylar Dikkat: 23 Şehir 43 İlçe Belediyesi Memur ve İşçi Alıyor! KPSS Şartı Yok

Belediye Başkanlıkları; Türkiye İş Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı, Resmi Gazete ve Belediyelere ait internet siteleri üzerinden personel alım ilanları yayımlıyorlar. 

Bu ilanlarda kadrolarında ve belediye bağlı şirketlerde görevlendirmek üzere personel alımları yapacağını duyuran belediye başkanlıkları alımları öğrenim, mesleki özellikler, ikamet ve bunlar gibi özel şartlara göre yapılıyorlar. 

Kamuilanlari.com olarak sürekli güncellenen belediye personeli alımları için son listeyi aktarıyoruz. İşte İŞKUR üzerinden ilan edilen belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanları. 

BELEDİYE MEMURU VE BELEDİYE İŞÇİSİ ALIMLARI

Belediye Başkanlıkları tarafından yayımlanan ilanların en önemli noktası KPSS.

Çok sayıda belediye başkanlığı memur kadroları için yayımladıkları duyurularda bile adaylardan KPSS şartı talep etmiyorlar. Yayımlanan ve başvuru süreci devam eden 43 ilanda yalnızca bir veya iki belediye başkanlığının ilanında KPSS’ye girmiş olmak şartı bulunuyor. 

Alımlarda öne çıkan nokta Öğrenim Şartı

Memur ve İşçi Alımları

Belediye Memuru kadroları için yayımlanan duyurularda adayların alım yapılacak kadroya göre lise, önlisans ve lisans mezunu olması isteniyor. 

Belediye İşçisi kadroları için yayımlanan ilanlarda da adayların okur yazar seviyesinde olması gerekli görülürken bazı belediyeler ilkokul ve lise mezunu adaylardan işçi alımları yapıyor. 

ALIM YAPILACAK 23 ŞEHİR VE EN FAZLA ALIM İLANI BULUNAN İL

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan belediye ve belediye birimi personeli alımları için toplam 43 ilan bulunuyor. 

Türkiye geneli 23 farklı şehirde yapılacak bu personel alım ilanlarında 43 farklı ilçe alım yapılacağı duyuruldu. Bu ilanlara dair illerin listesi aşağıda. İlanlarda dikkat çeken nokta İzmir ve İzmir belediye birimlerine çok sayıda alım yapılacağı duyurulması. 

İllerin Listesi:

Muğla, Aydın, İstanbul, Burdur, Konya, Tekirdağ, İzmir, Ordu, Bitlis, Bursa, Sinop, Erzurum, Kocaeli, Çanakkale, Muş, Gümürşhane, Kütahya,, Mardin, Adana, Osmaniye, Giresun, Afyonkarahisa,, Sivas ve Eskişehir.

MEMUR VE İŞÇİ KADROLARI

Belediyeler tarafından yayımlanan memur ve işçi alım ilanlarında yer alan açık kadrolar ana başlıkları ile şu şekilde;

Memur Kadroları

Büyük bir çoğunluğu Büro Memuru kadrosunda yayımlanıyor. Bu kadro dışında tahsilat memuru, vezne memuru, düz evrak memuru, öğretmen, eğitici, usta öğretici, antrenör, mühendis, tekniker, teknisyen, idari işler, yönetici, amir, müdür gibi kadrolar. 

İşçi Kadroları

Belediye işçisi kadroları çok değişkenlik gösteriyor. İlanlarda genel olarak beden işçisi, çöp toplama işçisi, park bahçe düzenleme işçisi, büro işçisi, teknik personel, saha personeli, şoför, güvenlik, temizlik personeli, cankurtaran, inşaat işçisi, tamir ustaları gibi pozisyonlar. 

BELEDİYE İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Belediye personeli alım ilanlarına başvurular iki şekilde yapılıyor. Sadece bir kaç günlük başvuru süreci ile yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adaylar için bu yöntemler şunlar;

Adaylar ya belediye başkanlığının başvuru kılavuzunda yer verdiği başvuru evraklarını derleyip belediyenin insan kaynaklarını birimine şahsen başvuruda bulunuyor yada yine belediye tarafından verilen mail adresine özgeçmişlerinin de yer aldığı işbaşvuru formu ile başvuru yapıyor. Bu yöntemler bir seçenek olmamakla beraber belediye başkanlığı hangisini talep ederse başvurular o şekilde yapılıyor. 

Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanlarından Anında Haberdar Olmak için 

Android Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

Belediye İlanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ

emur alım ilanları diğer adaylar ile incelemek için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir