Personel Alımı

Adli Tıp Kurumu 71 Hizmetli, Memur, Teknik Personel Alım İlanı İçin Süreç Doluyor

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu, Mart ayının sonlarına doğru yayımladığı bir duyuru ile ilgili birimlerine personel alımları yapacağını ilan etmişti. 

Kurum tarafından yayımlanan ilana başvurular 25 Mart tarihi itibariyle açıldı ve adaylar başvurularını yapmaya başladılar. O tarihten itibaren devam eden başvuru süreci 5 Nisan tarihi itibariyle sona erecek. 

İlana başvuruda bulunacak adaylar için süreci tekrar hatırlatıyoruz. 

71 MEMUR ALIM İLANI İÇİN SON GÜN

Adli Tıp Kurumu bünyesinde bulunan açık pozisyonlar için yayımlanan söz konusu alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar destek personeli, düz memur ve teknik ile sağlık kadroları için müraacatat bulunabilecekler. 

İlana göre ATK;  7 Makine Mühendisi, 2 Kimya Mühendisi, 13 Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager), 7 Hizmetli, 3 Şoför, 9 Biyolog, 8 Laborant, 4 Hemşire ve 18 Sağlık Teknikeri alımı gerçekleştirecek. 

İlana başvurular KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. Peki ilana başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen diğer koşullar neler? İşte detaylar,

BAŞVURU KOŞULLARI

Adli Tıp Kurumu personel alım ilanı için yayımladığı başvuru kılavuzunda personel alımı başvuruları için talep edilen tüm genel ve özel koşulları aktardı. 

ATK ilan metninde adayların sağlamaları gereken genel koşullara ek kurumun belirlediği özel koşulları da detayları ile paylaştı. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,merkezî sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak, 01 Ocak 1983 ve sonrasında doğmuş olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 2018 yılı KPSS’ye girmiş ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Adayların alım yapılacak her pozisyon için ayrı ayrı belirlenen öğrenim şartı detaylarına haiz olmaları gerekiyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yayımlanan ilana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını gün sonuna kadar yapacaklar. İnternet üzerinden elektronik olarak yapılacak olan başvurular, talep edilen evrakların sisteme yüklenmesi suretiyle tamamlanacak. 

Evrak Listesi ve diğer detaylar için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir