Personel Alımı

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Personel Alımlarına Devam Ediyor! Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi web sitesi üzerinden 26 Ekim 2019 tarihinde bir personel alım ilanı yayımlamıştı. Yayımladığı ilanlarda 25 akademik personel alımı yapacağını belirten Üniversite, başvuru son tarihini de 11 Kasım 2019 olarak belirledi. İşte o ilan:

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklama şöyle:

” Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. İlan edilen kadrolar aşağıda belirtilmiş olup, istenen evraklara ilişkin detaylı bilgilere www.afsu.edu.tr web sayfasından erişilebilecektir.

Başvurular Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır.”

GENEL AÇIKLAMALAR:

1. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin (lisans ve yüksek lisans YÖK tarafından, doktora ÜAK tarafından) onaylanmış olması şarttır.

2. Adayların 657 Sayılı Kanunun 48.maddesinin tüm şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.

3. Öğretim üyesi kadrolarına müracaat edecek adayların aranan koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Ön İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu” tarafından ön incelemeye alınacak olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.

4. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak veya iptal edilecektir.

5. Başvuru süresi bu ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gün olup, başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir. Başvuruların 08:30 – 17:00 saatleri arasında şahsen yapılması gerekmektedir.

6. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.”

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI ÜZERİNDEN YAYIMLANAN İLANA ERİŞMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir