Personel Alımı

Aile, Adalet ve İçişleri Bakanlığı Memur Alımları: 50 ve 60 KPSS Puan Şartıyla

Temmuz ayının son günlerine girdiğimiz şu günlerde 3 farklı bakanlığın personel alım ilanına başvuru süreci devam ediyor. Kamuilanlari.com olarak bu ilanları ve detaylarını sizler için derledik. 

İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyelerine yapılacak bu alımlarda farklı meslek grupları için personel alımları yapılacağı ilan edildi. 

* Bakanlıklara hangi kadrolarda personel alımı yapılacak?

* Hangi bakanlık kaç KPSS puanı ile başvuru kabul edecek?

*  İlan metinlerinde yer alan tüm özel detaylar neler?

Bu soruların yanıtlarını ve ilanlara dair bilinmesi gereken diğer ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

3 BAKANLIĞA PERSONEL ALIMI

Devlet Personel Başkanlığı ile kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için kadro ve KPSS bilgileri şu şekilde,

İçişleri Bakanlığı (KPSS Şartsız)

İçişleri Bakanlığı personel alım ilanına başvuru yapmak için KPSS puanına gerek yok. KPSS puanı olan adaylar ilanlara KPSS puanları ile başvuru yapabilecekler. Olmayan adayların KPSS puanı 70 kabul edilecek. Bunun dışında sözleşmeli bilişim personel kadrosuna başvuru yapabilecek adaylar için alım yapılacak branşlar şunlar.

Siber Güvenlik Uzmanı, Kıdemli .Net Uygulama Geliştirme Uzmanı, İş Zeka Uzmanı, Uygulama Geliştirme Uzmanı, İş Analisti Uzmanı, 

Adalet Bakanlığı (KPSS’ye Girmiş Olmak Yeterli, 50 KPSS ile)

Adalet Bakanlığı için KPSS şartında, KPSS’ye girmiş olmanın yeterli olacağı bildirildi. 50 KPSS puanına sahip adayların başvuru yapabileceği ilanda alımlar en yüksek puandan başlanarak yapılacak. 

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak alımlar dört pozisyondan olacak. O pozisyonlar Sosyal Çalışmacı, Öğretmen, Psikolog ve Veteriner.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (60 KPSS İle)

Aile Bakanlığı personel alım ilanı ise Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nce duyuruldu. İlana 60 KPSS puanına sahip adaylar başvuru yapabilecek. Belirli şehirlere yapılacak alımlar İstanbul, Gümüşhane, Bartın , Bitlis ve Ağrı’da olacak. 

Alımlar Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru ile Büro Memuru kadrolarına yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Devlet kurumlarının ilanlarına başvuru yapmak için gerekli koşullar; 

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu olmamak, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak, kurumlar tarafından belirlenen yaş şartını sağlamak. Kurumların talep ettiği KPSS puanına sahip olmak, Adayların kadro için belirlenen eğitim seviyesinden ve bölümünden mezun olması gerekiyor. Talep ediliyorsa deneyim şartını sağlamak. 

İlan Detaylar

Söz konusu personel alım ilanları için aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden detaylara ulaşabilirsiniz. 

Aile Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

İçişleri ilanı için TIKLAYINIZ

Adalet ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir