Personel Alımı

Aile Bakanlığı 60 KPSS ile Devlet Memuru, KPSS’siz Kamu İşçisi Alıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın farklı şehirlerde yer alan birimlerinden bazıları kadrolarında personel açığı olduğunu bildirdiler. 

Aile Bakanlığı’nın ilgili portalı üzerinde yayımlanan ilanlar ile memur alımı yapılacağı ilan edilirken farklı platformlar üzerinden yayımlanan ilanlar ile kamu işçisi alımı yapılacağı bilgisi verildi. 

Bu Çerçevede;

Söz konusu personel alım ilanlarında yer alan tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

MEMUR ALIM İLANLARI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine bağlı olarak hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca yayımlanan memur alımı için iki ilan bulunuyor. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak alımlara dair detaylar şu şekilde;

60 KPSS İle Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru Alımı

İzmir Konak SYDV tarafından yayımlanan Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alım ilanına başvuruda bulunacak adayların KPSS şartının yanında öğrenim şartını da sağlaması gerekiyor.

Kurum ilan için 4  yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından; Fakültelerin Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikoloji, Halkla İlişkiler, Felsefe, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR), İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi bölümlerinden birinden mezun olunmasını istiyor. İlanda B sınıfı ehliyet sahibi olmak, ikamet şartı ve bilgisayar ofis programlarını iyi kullanması isteniyor. 

60 KPSS ile Büro Memuru Alımı

Bu ilan ise Ordu Ünye SYDV tarafından yayımlandı. Bu ilanda da belirleyici olan koşullar öğrenim ve KPSS şartı. Adayların 60 KPSS şartının yanı sıra aşağıda yer alan öğrenim şartını da sağlaması isteniyor. 

Öğrenim Şartı: Üniversitelerin 4 yıllık Fakültelerinin; İktisat, İşletme, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İlişkiler, Ekonometri, Halkla İlişkiler, Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmetler ve İstatistik bölümlerinin birinden mezun olmak. 

B sınıfı ehliyet, 6 aylık ikamet diğer dikkat çeken önemli koşullar.

KAMU İŞÇİSİ ALIM İLANLARI

Aile Bakanlığı’na bağlı SYDV’ler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan işçi kadroları ve detayları.

Antalya Serik SYDV İşçi Alım İlanı

Antalya Serik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2 kadrodan 5 personel alımı yapılacağını duyurdu. İlanda çok fazla özel şartın bulunmadığı alımlar için Şoför ve Temizlik personeli istihdamı olacağı bilgisi verildi. 

Ordu Gölköy SYDV İşçi Alım İlanı

Ordu için yayımlanan diğer ilanda ise alımların Yaşlı Bakımı ve Engelli Bakımı kadroları için yapılacağı ilan edildi. Okur yazar seviyesinde olan adaylardan talep edilen tek özel koşul engelli ve yaşlı bakım sertifikası sahibi olunması. 

Sivas Yıldızeli SYDV İşçi Alım İlanı

Sivas Yıldızeli SYDV tarafından yayımlanan işçi alım ilanında alımların sosyal hizmet kadrolarına yapılacağı bilgisi verildi. Kıyafet onarım, genel ev temizliği, temizlik işleri kadrolarında görevlendirilecek personel alımı için kadın olma şartı var. 

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Kamu işçisi alım ilanlarına başvurular şahsen yapılacak. Adaylar ilan metinlerinde yer alan evraklarla başvurularını bizzat kuruma yapacaklar. 

Memur Alımı Başvuruları Elektronik

Memur alım ilanları için başvuru yapacak adaylar Aile Bakanlığı’nın sistemine üye olduktan sonra başvurularını elektronik olarak yapabilecekler. 

SYDV memur alımlarına elektronik başvuru için TIKLAYINIZ

İlan Metinleri

Kamu işçisi alımı için yayımlanan ilan metinleri için;

Antalya Serik SYDV ilanı için TIKLAYINIZ

Ordu Gölköy SYDV ilanı için TIKLAYINIZ

Sivas Yıldız SYDV ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir