Personel Alımı

Aile Bakanlığı 8 Şehirde Memur Alımı İçin İlan Yayımladı! Başvurular 60 KPSS Puanıyla

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile memur personel alımı yapacağını duyurdu. 

Aile Bakanlığı’nın memur alım ilanı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sayfası üzerinden ilan edildi. 8 farklı şehir için yapılacak memur alımlarında öğrenim şartı, KPSS şartı etkili olacak. 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılacak memur alım ilanlarında iki kadro için ilanlar bulunuyor. 

AİLE BAKANLIĞI’NDAN 60 KPSS İLE MEMUR ALIM İLANI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanları 8 şehirde yapılacak. Bu alımlarda bir şehre iki alım yapılacak. İlana göre alımlar aşağıda yer alan şehirlerde yapılacak. 

Alım İlanı Bulunan İl ve İlçeler

Adana Seyhan, Bitlis Yayladere, Bitlis Ahlat, Bitlis Tatvan, Diyarbakır Çermik, Konya Hüyük, Muş Merkez, Sivas Suşehri, Şırnak Beytüşşebap

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Yukarıda yer alan il ve ilçelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma Vakıfları bünyesine iki farklı kadroda personel alımı olacak. 

Vakıflar bünyelerinde görevlendirmek üzere KPSS puan sıralaması esasına göre Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi ile Büro Memuru alımları yapacaklar.

Alımlar SYDV’lere göre şu şekilde yapılacak. 

Büro Memuru

Adana Seyhan SYDV ile Bitlis Yayladere SYDV

Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru

Bitlis Ahlat SYDV, Bitlis Tatvan SYDV, Diyarbakır Çermik SYDV, Konya Hüyük SYDV, Muş Merkez SYDV, Sivas Suşehri SYDV, Şırnak Beytüşşebap SYDV

BAŞVURU KOŞULLARI

İlanlara başvuruda bulunacak adayların lisans programlarından mezun olmaları gerekiyor. Ancak bu yeterli değil. İlanların çoğunda bölüm şartı bulunmakta. Bu detayları haberimizin altında yer alan bağlantılardan öğrenebilirsiniz. Bazı ilanlarda ise herhangi bir lisans programından mezun olmak yeterli.

İlanlara başvurularda aranan diğer şartlar ise şunlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak, Askerlik görevini yapmış ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, ÖSYM tarafından yapılan ve geçerli olan 2018 veya 2019 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSS P3 türünde en az 60 puan almış olmak, En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak.Word, Excel, Powerpoint, yazılım ve donanımları vb.) kullanma becerisine sahip olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

İlanlara başvuru süreci başlamış olup son başvuru her şehir için farklılık gösteriyor. İlanlar için başvuruda bulunacak olan adaylar ön başvurularını Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sayfası üzerinden yapacaklar. 

Kurumun internet sayfasına üye olarak ilanları görüntüleyebilirsiniz. 

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden ilan edilen ilanlar için TIKLAYINIZ 

Aile Bakanlığı İlanları Yayımlandığı Anda Haberdar Olmak için 

Android Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

Memur alım ilanları diğer adaylar incelemek için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir