Personel Alımı

Aile Bakanlığı 9 İlde KPSS’siz Kamu İşçisi, KPSS Puanıyla Memur Alıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8 farklı şehirde faaliyetlerine devam eden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) memur ve işçi alımı yapılacağını duyurdu. 

Bu şehirlerde bulunan vakıflar tarafından Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan KPSS şartsız kamu işçisi alım ilanları ile Aile Bakanlığı’nın ilgili birimleri tarafından duyurulan KPSS puanıyla alım yapılacağı ilan edilen memur alım ilanlarını haberimizde aktarıyoruz. 

ALIM YAPACAK SYDV’LER

Yayımladıkları alım ilanları ile memur veya işçi alımı yapacağını duyuran Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının listesi şu şekilde;

KPSS Şartı Olmadan Yayımlanan SYDV İlanları; Giresun Espiye SYDV, Sivas Sarkışla SYDV, Edirne Lalapaşa SYDV, Kırıkkale Çelebi SYDV, Aydın Bozdoğan SYDV, Afyonkarahisar SYDV, Karaman Ayrancı SYDV ve Sivas İmranlı SYDV

KPSS Puan Şartı İle Yayımlanan SYDV İlanı; Diyarbakır Kocaköy SYDV İlanı. 

KADRO BİLGİLERİ

Kamu işçisi ile memur alım ilanı yayımlayan vakıfların ilanlarında yer alan kadro detayları;

Diyarbakır Kocaköy SYDV tarafından yayımlanan personel alım ilanında Sosyal Yardım İnceleme Görevlisi kadrosuna alım yapılacağı açıklandı. 

Sivas İmranlı SYDV temizlik görevlisi ve şoför alımı yapacak. Karaman Ayrancı SYDV yayımladığı ilanında Temizlik Personeli, Aydın Bozdoğan SYDV Temizlik Personeli, Afyonkarahisar SYDV Yaşlı Bakımı ve Temizlik Personeli, Kırıkkale Çelebi SYDV Proje Temizlik Personeli, Lalapaşa SYDV personel alım ilanında Proje Kapsamında Personel, Sivas Şarkışla SYDV ilanında Yaşlı Bakımı Personeli ile Giresun Espiye SYDV Temizlik Personeli alımı yapacağını ilan etti.

SYDV İLANLARI İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI

Aile Bakanlığı bünyesine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının yayımladığı personel alım ilanlarına başvurularda kurumun talep ettiği şartlar ön plana çıkıyor. 

Bu koşullar her SYDV için değişebilir. Bazı SYDV’ler ikamet şartı talep ederken bazıları ikamet talep etmez. Genel olarak bu koşullar şunlar;

Türk vatandaşı olmak, alım yapılacak gerekliliklerine göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması; askerlik görevini yapmış olmak, tecilli olmak veya muaf tutulmak, görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, SYDV’ler tarafından belirlenen ikamet, yaş ve deneyim gibi şartları sağlamak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilanlara ulaşabilirler. 

Memur alım ilanları için TIKLAYINIZ

İşçi alım ilanları için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir