Personel Alımı

Aile Bakanlığı İş İlanları: 12 İlde KPSS İle Memur, KPSS’siz İşçi Alımı Yapılıyor

Aile Bakanlığı bünyesine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) bünyelerine KPSS puan sıralaması esasına göre memur, KPSS’siz kamu işçisi alımları yapıyorlar. 

KPSS’Lİ/KPSS’SİZ SYDV MEMUR VE İŞÇİ ALIM İLANLARI

Bu alım ilanlarının bir kısmı (kamu işçisi alımları) İŞKUR üzerinden bir kısmı da Aile Bakanlığı’nın ilgili portalı üzerinden adaylara duyuruluyor. 

Kamu İlanları olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza kısa süre önce güncellenen ve farklı illerdeki SYDV’ler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını derledik. 

İlanlarda yer alan kadrolar, alım yapacağını açıklayan vakıflar, ilanlara başvuruda bulunacak adayların dikkat etmeleri gereken hususlar ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin bilgileri sizlere detayları ile derledik. İşte SYDV memur ve işçi alım ilanlarına dair bilinmesi gerekenler. 

PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLAYAN SOSYAL YARDIM VAKIFLARI

Sosyal Yardım Vakıfları her ile ve neredeyse her ilçede faaliyet gösteriyorlar. Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren bu vakıflar memur alımlarını KPSS puan şartıyla yaparken kamu işçisi alım ilanlarında adaylardan KPSS şartı talep edilmiyor. 

Bu çerçevede Nisan ayının ikinci yarısı için personel alım ilanı yayımlayan Aile Bakanlığı bünyesine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının listelerini aşağıda sizlere aktardık. 

İşçi Alım İlanı Yayımlayan SYDV Listesi

Kastamonu SYDV, Eskişehir Günyüzü SYDV, Adıyaman Gerger SYDV, Konya Doğanhisar SYDV, Erzurum Pasinler SYDV, Kırıkkale Sulakyurt SYDV, Ordu Altınordu SYDV, Kırşehir SYDV, Tokat Erbaa SYDV, Edirne Havsa SYDV

Memur Alım İlanı Yayımlayan SYDV Listesi

Eskişehir Seyitgazi SYDV, Kırklareli Demirköy SYDV

KAMU PERSONELİ ALIMI KADRO DETAYLARI

Söz konusu vaklıflar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık pozisyonları hem memur hemde işçi alımı sınıflandırmasına göre paylaşıyoruz. 

Memur Alım İlanlarında Yer Alan Pozisyonlar

Memur alım ilanı yayımlayan iki farklı SYDV tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan açık kadrolar şu şekilde, 

Eskişehir Seyitgazi SYDV bünyesinde görevlendirmek üzere Muhasebeci alımı yapacağını açıkladı. Üniversitelerin Siyasi Bilgiler ile İktisadi idari Bilimler, Kamu Yönetimi, Maliye, İktisat, İşletme Bölümlerinin herhangi birinden mezun olan adayların başvuru yapabileceği ilanda 60 KPSS şartı bulunuyor. İlanda ikamet ve B sınıfı ehliyet şartı bulunuyor.  

Kırklareli Demirköy SYDV yayımladığı personel alım ilanında Büro Memuru kadrosuna personel alımı yapacağını açıkladı. İlana herhangi lisans bölümünden mezun adaylar başvuru yapabilecek. Adaylardan 60 KPSS puanı, B sınıfı ehliyet ve 6 ay ikamet şartı talep ediliyor.

İşçi Alım İlanlarında Yer Alan Pozisyonlar

İşçi alım ilanı yayımlayan 10 farklı SYDV tarafından yayımlanan ilanda alım yapılacağı ilan edilen kadrolar şunlar.

1. Grup: Kastamonu SYDV Temizlik İşçisi kadrosu için ilan yayımladı. Eskişehir Günyüzü SYDV Hasta Bakım personeli alım ilanı yayımladı. Konya Doğanhisar SYDV personel alım ilanında yer alan kadro Evde Bakım İşçisi olurken Karabük Eflani SYDV Temizlik Personeli ihtiyacı olduğunu duyurdu. Erzurum Pasinler SYDV tarafından yayımlanan personel alım ilanında açık olarak ilan edilen kadro Temizlik İşçisi pozisyonu.

2. Grup: Kırıkkale Sulakyurt SYDV, Beden İşçisi kadrosu için ilan yayımlarken Ordu Altınordu SYDV’de aynı kadroda alım yapacağını açıkladı. Kırşehir SYDV iki kadroda alım yapacağını açıkladı. Alımlar Şoför ve Temizlik işçi pozisyonlarına olur. Tokat Erbaa SYDV tek bir pozisyonda (Temizlik İşçisi) personel alımı yapacak. Edirne Havsa SYDV ile Adıyaman Gerger SYDV’de Temizlik işçisi kadrosuna alım yapacağını ilan etti. 

SYDV İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

SYDV’ler tarafından yayımlanan memur ve işçi alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar, başvurularını yapmadan önce ilanı yayımlayan vakıf tarafından belirlenen başvuru koşullarına haiz olmak zorundalar. 

Her SYDV tarafından özel olarak belirlenen bu koşulları ana başlıkları ile aktarıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, vatandaşların yardım taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, ilanın yayımlandığı şehirde ve ilçede ikamet ediyor olmak (bu şart değişkenlik göstermektedir), bilgisayar ve Office programlarını ileri düzeyde kullanmak. B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak (Bu şart tüm vakıf birimleri için geçerli değil)

BAŞVURULAR İLAN YAYIMLAYAN SYDV’YE ŞAHSEN YAPILACAK

Yayımlanan personel alım ilanı için başvuruda bulunmak isteyen adaylar öncelikle ilan metinlerini inceleyecekler. İlan metinlerini inceleyen adaylar burada bulunan başvuru evraklarını toplayıp vakfa giderek şahsen başvuruda bulunacaklar. 

Başvurular öncesi ilanı yayımlayan SYDV telefonla aranarak detaylı bilgi edinilebilir. 

İLANLARA NASIL ULAŞIRIM?

ile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından alım yapılacağı açıklanan memur ve işçi ilanları farklı platformlarda adaylara duyuruluyor. 

İşçi alımlarının çoğu Türkiye İş Kurumu üzerinden duyurulan Kurum Dışı Personel alım ilanları sayfasından aktarılırken memur alımlarının çoğu ise Aile Bakanlığı platformundan adaylara ilan ediliyor. 

İlanlara Ulaşmak için;

Memur adayları ilanlara Aile Bakanlığına ait portal üzerinden erişim sağlayacaklar. Bunun için adaylar Aile Bakanlığı’nın internet sayfası olan https://appext.aile.gov.tr/vakifilan/giris.aspx adresine üye olup ilanlara dair başvuruları burada belirtilen yönergeler ışığında yapacaklar.

İşçi alım ilanları ise Türkiye İş Kurumu’nun Kurum Dışı Personel Alım İlanları sayfası üzerinden yayımlanan ilanlar için TIKLAYINIZ

SYDV Memur ve İşçi alım ilanlarından güncel olarak haberdar olmak için bizleri takip edin.

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir