Personel Alımı

Aile Bakanlığı Memur Alımı İlanı Yayınladı. Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Son Tarihi Ne Zaman?

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) bünyesi için istihdamını sağlamak üzere 2 kadroya memur alımı yapacağını web sitesi üzerinden açıkladı. Alım duyurusuna başvurabilmek için adayların KPSS 60 taban puanı şart olarak belirtildi. Başvuru sonucu olumlu sonuçlanan adayların il merkezinde görevlendirilmek üzere daimi SYDV memuru olacağı belirtildi. Yayımlanan ilana başvurular internetten online bir şekilde alınacak.

aile bakanlığı ile ilgili görsel sonucu

Kadro dağılımı:

Yayımlanan ilanda 1 büro memuru ile 3 sosyal yardım ve inceleme görevlisi alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru tarihleri:

Bakanlık tarafından yayımlanan ilana başvurmak için 23 Ekim 2019 ile 6 Kasım 2019 tarihlerinde internet sitesinden online bir şekilde başvuru yapılacaktır. Başvuru yapan adaylar, 13 Kasım 2019’a kadar evrakları ilgili SYDV başkanlığına teslim etmeleri de gerekmektedir.

İnternet üzerinden başvuru:

Aile Bakanlığı SYDV memur alımına başvurmak için Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü internet sitesine üye olunmalıdır. SYDV vakıf ilan sitesine üye olduktan sonra giriş yaparak başvuruda bulunulacaktır.

Siteye üye olup giriş yaptıktan sonra ilan listesinde yer alan Afyonkarahisar büro görevlisi ile sosyal yardım inceleme görevlisi alımı ilanına “Başvur” butonu ile gerekli bilgileri doldurarak başvuru yapılacak.

KPSS şartı:

Her iki ilanda da ÖSYM tarafından 2018 veya 2019 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olma şartı bulunmaktadır.

Öğrenim şartı:

İlana başvurmak için üniversitelerin Hukuk Fakultesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisadi ve İdari Bilimler Programları, İktisadi ve İdari Programlar, İktisat, İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi , İşletme Enformatiği, İşletme Mühendisliği, İşletme Yönetimi, İşletme Ekonomi, Kamu Yönetimi, Maliye, Psikoloji, Sosyal Hizmet( fakülte), Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Uluslararası İlişkiler bölümlerin birinden mezun olma şartı bulunmaktadır.

Özel şartlar:

Adaylara her iki ilanda da En az B Sınıfı Sürücü Belgesi sahibi olma ve aktif olarak araç kullanabilme ve vakfın bulunduğu ilçe sınırları içinde ikamet ediyor olma şartı sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir