Personel Alımı

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Memur Alımı Yapıyor

Kamu kurumları tarafından yayımlanan memur alım ilanları farklı platformlar üzerinden adaylara duyurulmaya devam ediyor. 

Bu alım ilanlarından olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü personel alım ilanlarına yenileri eklendi. 

Kurumun kendisine ait internet sitesi üzerinden yayımlanan memur alım ilanları çeşitli özel şartlar altında yayımlandı. 

MEMUR ALIM İLANLARI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanları her şehirde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından duyuruluyor. 

Bu alımlarda vakıf bünyesine 60 KPSS puanıyla memur alımları oluyor. İlan yayımlayan SYDV’ler alım yapacakları memur kadroları şunlar.

Alım Yapacak SYDV’ler ve Kadrolar

Balıkesir Altıeylül SYDV yayımladığı bir ilan ile Büro Personeli kadrosuna memur alımı yapacağını duyurdu. Diyarbakır Bismil Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda iki kadroda personel alımı olacağı duyuruldu. Vakıf ilanında Muhasebe Personeli ve Sosyal Yardım İnceleme Memuru kadrolarında personel ihtiyacı olduğunu bildirdi. Niğde Altınhisar SYDV yayımladığı memur alım ilanında alımların Büro Memuru pozisyonuna olacağını açıkladı. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında adaylardan çok çeşitli şartlar talep ediliyor. 

Bu şartları ilanı yayımlayan SYDV tarafından belirlendiğinden adayların bu şartların tamamına haiz olması gerekiyor. Vakıflar başvuru yapacak adaylardan genel itibariyle şu şartları talep ederler. 

Başvuru Şartları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak En az 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış olmak Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak Kamu haklarından mahrum bulunmamak Görevin özelliğine göre eğitim, yaş, tecrübe gibi özel şartları taşımak İş Tanımlarında belirtilen nitelikleri taşımak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

SYDV ilanlarına dair tüm detayları Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu sayfa üzerinden ilanlara elektronik başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak öncelike Aile Bakanlığı’nın bu sistemine üye olmanız gerekiyor. 

Aşağıda verdiğimiz bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

SYDV memur alımlarına elektronik başvuru için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir