Personel Alımı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Büro Memuru Alımı Yapıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda Muğla Fethiye SYDV kapsamında büro memuru alımı yapılacağı ifade edildi.

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvuru yapacak olan adayların 4 yıllık eğitim veren fakültelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler, Fen Edebiyat-İnsani Bilimler Fakültesi, İletişim ve Sosyal Hizmetler Bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. 

Ayrıca SYDV büro memuru alımı için başvurular 17 Şubat 2020 tarihinde sona erecektir. Adaylar aşağıdaki link üzerinden T. C. Kimlik Numaraları ile kayıt oluşturarak ilana başvuru yapabileceklerdir. 

ARANAN ŞARTLAR VE DETAYLAR

Bunun yanı sıra büro memuru alımı için başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecetir. Buna gre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

– Bilgisayar Sertifikasına sahip olmak,veya mezun olduğu okulda zorunlu/ortak/seçmeli dersi alan bu hususu resmi belgelemek (iyi derecede Word, Excel, ofis programları, Powerpoint vb. kullanabilmek)

– 4 Yıllık eğitim veren Yükseköğretim Kurumlarına bağlı; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler, Fen Edebiyat-İnsani Bilimler Fakültesi, İletişim ve Sosyal Hizmetler Bölümlerinden mezun olanlar

– En az B sınıfı sürücü belgesine sahip aktif sürücü olmak

– Aday vakfın bulunduğu ilçe sınırları içinde ikamet ediyor olmalı

– Diğer Özel Şartlar: 1- Büro Görevlisi için 4 Yıllık Yükseköğretim Kurumlarına bağlı; İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler, Fen-Edebiyat-İnsani Bilimler Fakültesi, İletişim ve Sosyal Hizmetler Bölümlerinden mezun olanlar, 2- Sosyal iletişim ve Halkla İlişkiler becerisine sahip olmak. 3- Bilgisayar Sertifikasına sahip olmak,veya mezun olduğu okulda zorunlu/ortak/seçmeli dersi alan bu hususu resmi belgelemek (iyi derecede Word, Excel, ofis programları, Powerpoint vb. kullanabilmek) 4- En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak 5- İŞ-KUR?a kayıt yaptırmış olmak.6- İkamet şartı (Fethiye İlçesinde ilan tarihi olan 03/02/2020 tarihinden önce en az 6 ay ikamet etmek ) 7- Öğrenmeye, sürekli gelişime açık olma ve belirli vizyon ve görev sorumluluğu bilinci içerisinde, disiplinli çalışma alışkanlığına, devlet vakarına ve ciddiyetine yakışan ahlak, tutuma sahip olmak ve Vatandaşların başvurularında ve taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, 8-Görevin özelliğine göre eğitim, yaş, tecrübe gibi özel şartları taşımak. 9- Vakıflarda ilk defa istihdam edilecek Büro Görevlisi 4 yıllık Yükseköğretim Kurumlarının her bir unvanın iş tanımında belirtilen bölümlerinden mezun olmak ve ÖSYM tarafından yapılan geçerli Kamu Personeli Seçme Sınavında 2018/2019 KPSSP3 puan türünde en az 60 puan almış olmak Detaylı Bilgi için İnternet adresi: http://www.fethiye.gov.tr ulaşabilirsiniz

Başvuru ve detaylar için TIKLAYIN.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir