Personel Alımı

Aile, Kültür ve Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız ve 60 KPSS İle Memur Alım İlanları

Bakanlıklar tarafından yayımlanan ve başvuru süreci devam eden memur alım ilanları tek bir haberde derledik.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanlarda farklı kadrolarda personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Bu ilanlarda yer alan tüm bilinmesi gereken noktalar sizlerle. 

BAKANLIKLARA MEMUR ALIM İLANLARI

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı bünyesine yapılacak personel alım ilanı Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyuruldu. Aile Bakanlığı personel alım ilanı ise Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden ilan edildi. 

İlanlara göre; Kültür ve Dışişleri Bakanlığı personel alımlarını KPSS şartı olmadan yapacağını açıklarken Aile Bakanlığı’nın memur alım ilanı 60 KPSS puan şartıyla duyuruldu. 

ALIM YAPILACAK KADRO BİLGİLERİ

Bu üç bakanlık tarafından çeşitlik platformlar üzerinden yayımlanan ilanlara dair kadro detayları şu şekilde, 

Aile Bakanlığı Personel Alım İlanı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı adına yayımlanan memur alım ilanı Kocaeli Çayırova SYDV için yayımlandı. Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi kadrosuna yapılacak olan personel alımlarına, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Halkla İlişkiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin herhangi birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. 

Dışişleri Bakanlığı Personel Alım İlanı

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanında alımların Sözleşmeli Sekreter kadrosuna yapılacağı duyuruldu. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Madrid Büyükelçiliği bünyesine yapılacak personel alımlarına en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek.

Kültür Bakanlığı Personel Alım İlanı

Kültür Bakanlığı’nın personel alım ilanı ise Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere yayımladı. KPSS şartının olmadığı ancak KPSS puanı olan adayların puanları ile başvuru yapabildiği ilanda sözleşmeli bilişim personeli alınacağı ilan edildi. 

Alımlar; fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun adaylar arasından olacak. Açık kadrolar ise Kıdemli Yazılım Uzmanı, Yazılım Uzmanı, Sistem Uzmanı olarak duyuruldu. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanları için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Aile Bakanlığı 60 KPSS İle memur alımı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz memur alımı için TIKLAYINIZ

Kültür Bakanlığı KPSS’siz memur alımı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir