Personel Alımı

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı KPSS’siz İşçi ve 50 KPSS ile Memur Alıyor

Farklı kamu kurumları tarafından çeşitli platformlar aracılığıyla adaylara duyurulan personel alım ilanlarını siz okuyucularımızla buluşturmaya devam ediyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza Türkiye geneli farklı şehirlerde yer alan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından ilan edilen alımları derledik. 

Bu çerçevede halen başvuru süreci devam eden ilanlarda yer alan açık işçi kadroları ile açık memur kadrolarının tüm detaylarını aşağıda aktarıyoruz. 

AİLE BAKANLIĞI SYDV PERSONEL ALIM İLANLARI

Aile Bakanlığı tarafından duyurulan personel alım ilanlarında yer alan ilanlara göre;

Memur alımı yapılacak iki şehir bulunuyor. Bu şehirler Kırklareli ve Konya

İşçi alımı için ise çok daha fazla alım ilanı bulunuyor. İşçi alımı yapılacak SYDV’lerin bulunduğu şehirler; Kastamonu SYDV, Konya Altınekin SYDV, Eskişehir Günyüzü SYDV, Burdur Çeltikçi SYDV, Kayseri Yahyalı SYDV, Konya Doğanhisar SYDV, Karabük Eflani SYDV, Erzurum Pasinler SYDV, Kırıkkale Sulakyurt SYDV, Ordu Korgan SYDV, Tokat Niksar SYDV

Bu ilanlara göre Türkiye geneli 13 şehirde SYDV memur ve işçi alımları yapılıyor. 

SYDV memur alım ilanlarına göre;

Konya Altınekin SYDV: İktisadi Bilimler Fakültesi İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve muhasebe, Sosyoloji, psikoloji bölümleri mezunu Büro Memuru alımı yapacak. İlanda 1 yıllık ikamet şartı var ve KPSS ile ilgili bir şart belirtilmemiş (en az 50 KPSS puanı kabul edilir) 

Kırklareli Demirköy SYDV: Herhangi bir lisans mezunu bölümünden mezun adaylar Büro Memuru alımı yapıyor. İlanda ilamet şartı, 35 yaş şartı, KPSS’den en az 60 puan almış olma ve B sınıfı ehliyete sahip olma şartı bulunuyor. 

SYDV işçi alım ilanlarına göre;

Kastamonu SYDV Temizlik İşçisi kadrosuna personel alımı yapıyor. 

Konya Altınekin SYDV Büro İşçisi alımı için ilan yayımladı. 

Eskişehir Günyüzü SYDV Hasta Bakım personeli alımı yapacağını duyurdu. 

Burdur Çeltikçi SYDV tarafından yayımlanan ilanda alımların Temizlik Personeli pozisyonuna olacağı bildirildi.

Kayseri Yahyalı SYDV yayımladığı ilanında geçici personel alımı yapacak. 

Konya Doğanhisar SYDV personel alım ilanında yer alan kadro Evde Bakım İşçisi

Karabük Eflani SYDV ilgili birimleri için Temizlik personeli alımı yapacak. 

Erzurum Pasinler SYDV tarafından yayımlanan personel alım ilanında Temizlik işçisi alımı yapacağını duyurdu.

Kırıkkale Sulakyurt SYDV, Beden İşçisi pozisyonu için ilan yayımladı.

Ordu Korgan SYDV personel alım ilanı Ev Temizlik işçisi kadrosu için yayımlandı. 

Tokat Niksar SYDV tarafından yayımlanan ilanda Şoför ve Temizlik personeli alımı yapılacağı duyuruldu. 

SYDV MEMUR İŞÇİ ALIM İLANI BAŞVURU KOŞULLARI

Yukarıda yer alan her kadro için bazı koşullar bulunuyor. Kamuilanlari.com olarak bu koşulları ana başlıkları ile sizlere aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, vatandaşların yardım taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, ilanın yayımlandığı şehirde ve ilçede ikamet ediyor olmak (bu şart değişkenlik göstermektedir), bilgisayar ve Office programlarını ileri düzeyde kullanmak. B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak (Bu şart tüm vakıf birimleri için geçerli değil)

İLANLARA BAŞVURU SÜRECİ, ŞEKLİ VE DİĞER DETAYLAR

Aile Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personel alım ilanlarında başvurular şahsen yapılıyor. Ancak bazı memur alım ilanları posta yoluyla yapılan başvuruları da kabul ediyor. Bu çerçevede adayların ilan metinlerini bir bir incelemesi gerekiyor. 

İlanlara Ulaşmak için; 

Memur adayları ilanlara Aile Bakanlığına ait portal üzerinden erişim sağlayacaklar. Bunun için adaylar Aile Bakanlığı’nın internet sayfası olan https://appext.aile.gov.tr/vakifilan/giris.aspx adresine üye olup ilanlara dair başvuruları burada belirtilen yönergeler ışığında yapacaklar.

İşçi alım ilanları ise Türkiye İş Kurumu’nun Kurum Dışı Personel Alım İlanları sayfası üzerinden yayımlanıyor. Bu ilanlar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir