Personel Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İlanı Yayımlandı! 60 KPSS Puanıyla Memur Alımı Yapılıyor

Ekim ayı ilanlarına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanı da eklendi. 

Aile Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına en az 60 KPSS puanına sahip adaylar arasından memur alımı yapılacağı açıklandı. 

Üniversite mezunu adaylar için ilan edilen memur alım ilanına ilişkin bilinmesi gereken bilgiler şu şekilde;

AİLE BAKANLIĞI MEMUR ALIM İLANI EKİM 2019

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları için gerçekleştirilecek olan memur alımları adaylara Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden duyuruldu. 

4 farklı şehir için yayımlanan ilanlarda iki farklı pozisyonda personel alımları olacağı bilgisi paylaşıldı. Yayımlanan ilanlara göre;

Alım Yapılacak Şehirler ve İlçeler; 

Adana Seyhan, Zonguldak Ereğli, İstanbul Kartal ve Sivas Suşehri

Yukarıda ilan edilen şehirlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı birimlerine yapılacak memur alımlarına dair detaylar ise şu şekilde;

Adana Memur Alım İlanı

Büro Memuru: En az 4 yıllık Yüksek Öğretim kurumlarının Bilgisayar Mühendisliği ,Bİlgisayar Teknoloji ve Bilişim Sistemleri,Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmak. 

Zonguldak Memur Alım İlanı

Büro Memuru: iktisadi idari bilimler fakültesi bölümleri sosyal hizmetler bölümü Fen-Edebiyat Fakültesinin; psikolji, felsefe, sosyoloji bölümleri Uygulamalı bilimler Yüksekokulununun; yönetim bilişim sistemleri, bankacılık ve finans bölümleri İletişim Fakültesinin; halkla ilişkiler, iletişim bölümü Hukuk fakültesi bölümleri.

Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Kamu Yönetimi, İşletme, İktisat ve Maliye ve Muhasebe bölümleri

İstanbul Memur Alım İlanı

Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru: Türkiye sınırlarında örgün eğitim veren üniversitelerin 4 yıllık Sosyal Hizmetler Bölümünden mezun olmak.

Sivas Memur Alım İlanı

Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru: 4 yıllık Yükseköğretim Kurumlarının her hangi bir bölümünden mezun olmak.

ORTAK BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu alım ilanları için ortak olan bazı başvuru koşulları bulunuyor. Bu başvuru koşullarını maddeler halinde paylaşıyoruz. 

KPSS Şartı: 

Yukarıda ilan edilen Büro Memuru ve Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadrolarına yapılacak olan memur alım ilanları için adayların KPSS’den en az 60 puan almış olmaları gerekiyor. 

Diğer Koşullar

KPSS şartının dışında sağlanması talep edilen koşullar ise şunlar; 18 yaşını bitirmiş olmak ve son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak Word, Excel, Powerpoint ve diğer ofis programları ile Windows İşletim Sistemini bilmek. En az B sınıfı ehliyet sahibi olmak.(Çalışma zamanı çoğunlukla vakıf dışında saha çalışması şeklinde olacağından araç kullanımında tecrübeli olmak) Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmamak (Tecilli olanlar için başvuru tarihi itibariyle en az bir yıl tecilli olmak)

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adaylar ilana başvurularını elektronik olarak yapabilecekler. Bunun için adayların Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sitesine üye olmaları ve başvurularını buradan yapmaları gerekiyor. 

İlanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir