Personel Alımı

Ankara Ticaret Odası 75 KPSS Puanıyla Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına bir yenisi eklendi. Ankara Ticaret Odası (ATO) kadrosunda personel açığı bulunan birimlerine KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı yapacağını açıkladı. 

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık pozisyonlar ve adaylarda talep edilen koşulları sizlere aktarıyoruz. 

ATO KAMU PERSONELİ ALIM  İLANI

Ankara Ticaret Odası yayımladığı personel alım ilanında tek bir kadrodan personel alımı yapacağını ve bu alımlarda toplam 6 personel istihdamı sağlayacağını açıkladı. 

Kurum tarafından ilan edilen alımlara göre; ATO Hukuk Alanında Uzman Yardımcısı alımı yapacak. İlan için talep edilen başvuru koşulları şu şekilde,

BAŞVURU KOŞULLARI

ATO yayımladığı personel alım ilanında Hukuk Alanında Uzman Yardımcısı adaylarının sağlamaları gerektiği koşulları da bildirdi. Bu çerçevede aşağıda yer alan koşulları sağlayan adayların başvuruları kabul edilecek. 

İlan metnine göre alımlar için istenen şartlar; Türk vatandaşı olmak. 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. skerlikle ilgisi olmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak. Odadan iki defadan fazla istifa suretiyle ayrılmış olmamak. Odadan daha önce, işine cezaen son verilmek suretiyle çıkarılmış olmamak ve Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak.

Özel Şartlar

Yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan istenilen özel koşullar; 

Hukuk Fakültelerinden veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak. Son 3 (üç) yıl içerisinde Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP4 puan türünden en az 75 puan almak. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) İngilizce puan türünden en az 60 puan veya TOEFL-IBT sınavından en az 72 puan veya IELTS sınavından en az 5 puan almak.

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Ankara Sanayi Odası tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvurular 30 Nisan tarihine kadar kuruma şahsen veya posta yoluyla yapılacak. İlana başvuru için talep edilen evraklar arasında, ”Öz geçmiş. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Fotokopisi. İki adet vesikalık fotoğraf. Öğrenim Diploması veya mezuniyet belgesinin noter onaylı fotokopisi, KPSS Sonuç Belgesi. Yabancı Dil Sınav Belgesi” belgeleri bulunuyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir