Personel Alımı

Askeri Kurumlara KPSS’siz ve 65 KPSS İle Sivil Memur ve Askeri Personel Alınıyor

Askeri kurumlar Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı aracılığıyla yayımladıkları ilanlar ile personel alımı yapmaya devam ediyorlar. 

KPSS’siz sadece erkek adaylar arasından askeri personel, 65 KPSS ile kadın ve erkek adaylar arasından askeri personel ile KPSS’siz sivil memur alımları yapılıyor. 

Bu çerçevede yayımlanan askeri personel alımları ile sivil memur alımlarına dair detayları sizlere aktarıyoruz. 

ASKERİ KURUMLARA PERSONEL ALIMLARI

Halen personel alımı başvuru süreci devam eden 3 farklı askeri kurum bulunuyor. 

Bu kurumlar arasında Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı bulunuyor. 

Bu üç kurum tarafından ilan edilen alımlarda yer alan açık kadrolar şunlar,

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Personel Alım İlanı

DPB üzerinden duyurulan ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında KPSS şartsız sözleşmeli sivil personel alımı yapılacağı ilan edildi. Bu alımlar bilişim personeli pozisyonlarına olacak. 

İlana göre alım yapılacak 7 kişilik kadrolarda; Veri Analizi, Geliştirme ve Raporlama Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı (1. Grup), Yazılım Geliştirme Uzmanı (2. Grup) pozisyonlarından alım yapılacak. 

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alım İlanı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ve Sahil güvenlik Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere ilana çıkan alımlar Muvazzaf Sözleşmeli Subay kadrosunda olacak. 

İlana kadın ve erkek adayların başvuru yapabilecekleri branşlar bulunuyor. Bu alımlara KPSS’den en az 65 puan almış adaylar başvuru yapabilecek. 

İlan detaylarına göre alımlar şu Subay Branşlarından olacak. 

Kadın/Erkek Adaylar İçin; 248 erkek, 26 kadın, Personel branşında 26 erkek 4 kadın, İkmal branşında 8 erkek bir kadrın, Beden Eğitimi Öğretmeni branşında 4 erkek, 1 kadın, Bakım branşında 2 erkek, 1 kadın personel

Sadece Erkek Adaylar için; nşaat Mühendisi 3, İstihkam 8, Muhabere 11, Tabip (muvazzaf) 10, Diş Tabibi (muvazzaf) 2 ve Pilot 60.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Alım İlanı

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’nca ilan edilen alım ilanında sözleşmeli er pozisyonuna alım olacağı duyuruldu. Bu alımlara en az ilköğretim mezunu adaylar başvuru yapabilecek. İlana sadece erkek adayların başvuruları kabul edilecek. 

İlanda dikkat çeken en önemli koşul ise yaş şartı. Adayların ayrıca TSK tarafından belirlenen diğer tüm genel ve özel koşullara da haiz olmaları isteniyor.

İLAN DETAYLARI

Söz konusu alım ilanlarına başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilan metinlerine ulaşabilirler. 

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Jandarma Genel Komutanlığı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Askeri Kurum personel alım ilanlarını yakından takip etmek için;

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir