Personel Alımı

Askeri Kurumlara Personel Alımı: 60 KPSS İle Sivil Memur ve Muvazzaf Subay Alımı

Askeri kurumlar tarafından yayımlanan personel alım ilanları adaylara Resmi Gazete ve alım yapacak komutanlığın internet sayfası üzerinden adaylara duyuruldu. 

Bu ilanlarda hem askeri personel alımları için duyurular hemde sivil memur alımları için duyurular bulunuyor. 

İşte başvuru süreci devam eden memur personel alım ilanları. 

ASKERİ KURUMLARA PERSONEL ALIM İLANLARI

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından personel alım ilanları yayımlandı. 

MSB tarafından yayımlanan personel alım ilanı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine diğer ilan ise Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’na yapılacak. İlanlara göre Deniz Kuvvetleri Komutanlığı askeri personel alımı yapacak. Jandarma Genel Komutanlığı ise sivil memur alımı gerçekleştirecek. 

Askeri Personel Alım İlanı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın muvazzaf subay temini için yayımlanan personel alım ilanında mühendis ve öğretmen sınıfı muvazzaf subay alımı olacağı belirtildi. 60 KPSS puan şartıyla yayımlanan öğretmen sınıfı askeri personel alım ilanlarında her sınıf için ayrı branşlarda personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Branşlar: Öğretmen sınıfı için İstatistik, Tarih, Hukuk, Turizm, Uluslararası İlişkiler, Tercüman, Yunanca. Mühendis sınıfı askeri personel alım ilanlarında yer alan branşlar; Gemi İnşaat, Gemi, Elektronik, Bilgisayar, Harita, Endüstri, Oşinografi ve Uçak.

Sivil Memur Alım İlanı 

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların sivil memur kadrolarına olacağı belirtildi. İlana göre alımlar kadroya göre 60 ve 70 KPSS puanıyla yapılacak. 

Açık Memur Pozisyonları:  Büro Personeli (Disiplin İşlemleri), Tekniker (Elektrik Teknikeri), Tekniker (Elektronik), Tekniker (Tekstil), Büro Personeli (Mal Sorumlusu), Büro Personeli, Teknisyen (Bilgisayar), Teknisyen (Elektrik), Teknisyen (Sıhhi Tesisat ve İklimlendirme), Teknisyen (Bakım Onarım), Destek Personeli (Hizmetli), Destek Personeli(Garson), Destek Personeli (Berber),

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanları için diğer başvuru koşulları için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. 

Sivil memur alım ilanları için TIKLAYINIZ

Askeri personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir