Personel Alımı

Askeri Kurumların 60 KPSS ile Sivil Memur ve KPSS’siz Askeri Personel Alım İlanları

Mart ayının sona ermesi ve Nisan ayının girmesiyle çoğu kurum personel alım ilanında güncelleme yaptı. Kamu İlanları olarak bizlerde bu haberimizde Nisan ayı itibariyle memur ve personel alım ilanlarında güncelleme yapan, başvuru süreci devam eden ilanları derledik. 

Yayımlanan bu alım ilanlarında en az ilkokul mezunu ve KPSS Şartsız askeri personel alım ilanları ile en az lise mezunu ve 60 KPSS puanıyla yayımlanan sivil memur alım ilanları bulunuyor. İşte bu ilanlara dair bilinmesi gereken tüm detaylar.

HANGİ KURUMLAR PERSONEL ALIMI YAPIYOR?

* Askeri personel alım ilanı için başvuru süreci devam eden alım ilanları arasında Milli Savunma Bakanlığı’nın sözleşmeli er alım ilanı bulunuyor.

*  Sivil Memur alımı için ilan yayımlayan ve başvuruları devam eden ilanlar arasında ise Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın memur alım ilanları yer alıyor. 

MSB SÖZLEŞMELİ ER ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı bir ilan yayımlayarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 13 bin sözleşmeli er alımı yapıyor. İlan için öne çıkan koşullar şunlar;

Yaş Şartı;

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar), Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar).

Diğer Şartlar; 

En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI SİVİL MEMUR ALIMI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan sivil memur alım ilanında yer alan açık kadrolar;

Büro Personeli Dava Takip, Mali İşler, Ambar), Tekniker (Elektrik Teknikeri, Bilgisayar Teknikeri, Harita Kadastro, İnşaat, Video Montaj), Teknisyen (Bilgisayar/ Veri Bankası, Elektrik, Motor, Elektronik, Sıhhi Tesisat), Destek Personeli (Boyacı/ Badanacı, Hizmetli, Garson)

Dikkat Çeken Koşullar

Kadrolara göre belirlenen öğrenim şartını sağlamak, İlgili KPSS puanından en az 60 puana sahip olmak, Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak, Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına dair tüm detaylar için;

MSB 13 Bin Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sahil Güvenlik Sivil Memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir