Personel Alımı

Bakanlıklara KPSS’li/KPSS’siz Memur Alımı Yapılıyor

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanları arasında, 5 farklı bakanlık için personel alım ilanı bulunuyor. Bu alımları hem KPSS puan sıralaması esasına göre hemde KPSS şartsız olarak gerçekleştiriliyor. 

Peki hangi bakanlıklar personel alımı yapıyorlar?

Alım yapılacak kadro ve KPSS şartı detayları?

İlanlara başvuru süreci ve diğer bilinmesi gerekenlere dair tüm ayrıntılar şu şekilde,

ALIM YAPACAK BAKANLIKLAR

DPB üzerinden yayımladıkları ilanlar ile personel alımı yapacağını duyuran bakanlıkların listesi şu şekilde, Adalet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Enerji Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı.

KADRO BİLGİLERİ

İlanlarda yer alan açık kadrolar ve KPSS şartlarını sizlere aşağıda aktarıyoruz.

* Adalet Bakanlığı 2019 yılı Ocak ayında başvuru yapılabilecek 2 personel alım ilanı yayımladı. İlanlara göre bakanlık Stajyer Kontrolör, Aşçı ve Güvenlik Görevlisi alımı yapacak. İlana başvuru için adayların İlgili KPSS puanından en az 70 puan almış olmak, şartını sağlamaları gerekiyor. 

* Dışişleri Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile 50 aday meslek memurluğu alımı için sınav düzenleyeceğini duyurdu Dışişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan bu memur alım ilanına başvuru için KPSS şartı gerekmiyor. 

* Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı, DPB üzerinden yayımladığı bir ilan ile Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı kadrosuna 10 personel alımı yapacağını duyurdu. İlana ilgili mühendislik fakültesi mezunu adayları başvuru yapabilecek. KPSS şartı en az 80 puan almış olmak. 

* Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Sınav usulü ile yapılacak olan alımların Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı kadrosuna olacağı duyuruldu. KPSS şartı 80 puan.

* Kültür ve Turizm Bakanlığı kamu personeli alımı için iki farklı ilan yayımladı. Alımlarda Sözleşmeli Bilişim Personeli ve Uzman Yardımcısı alımı olacağı duyuruldu. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Kadro bilgilerini paylaştığımız alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilanlara ulaşabilirler.

Adalet Bakanlığı Ocak 2019 Memur Alımı (Güvenlik Görevlisi, Stajyer Kontrolör ve Aşçı)

Dışişleri Bakanlığı 50 Aday Meslek Memuru Alım İlanı 

Ulaştırma Bakanlığı Personel Alım İlanı

Enerji Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Kültür Bakanlığı Kamu Personeli Alım İlanı

Personel Alım Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir