Personel Alımı

Bayram Sonrası İçin Memur ve İşçi Alım İlanı Yayımlayan Belediye Başkanlıkları

Ramazan Bayramı’ndan sonra personel alımı için ilan yayımlayan belediye başkanlıklarının ilanlarını derledik. 

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan belediye personeli alım ilanlarında adaylara ilan edilen memur ve işçi pozisyonları ve bu pozisyonlar için belirlenen başvuru şartlarını madde madde sizlere aktarıyoruz. 

BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDEN BELEDİYE PERSONELİ İLANLARI

Ramazan Bayramı süresince başvuruları devam edecek olan belediye personeli alım ilanlarında onlarca meslek grubundan ilan bulunuyor. Bu ilanlardan en az okur yazar olma seviyesinden lisans mezunu hatta doktora seviyesinde alım ilanları bulmak mümkün. 

Belediye başkanlıkları, belediye başkanlıklarına bağlı alt birimler, mahalli kamu kurumları ve devlet kurumlarının alt birimleri tarafından yayımlanan memur alım ilanlarına dair detaylar;

HANGİ KADROLARDAN MEMUR YA DA İŞÇİ ALIMI YAPILIYOR?

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi alımların ya memur kadrolarına ya da işçi kadrolarına yapılacağını bildirmiştik. Çeşitli öğrenim şartlarına göre yayımlanan belediye personeli meslek gruplarını sizlere aktarıyoruz. 

Memur Kadroları

Memur alımı için yayımlanan ilanların büyük bir kısmında alımların büro içi personellerden olacağı bildirildi. İlanlara göre bu kadrolar; Büro Memuru, Ofis Memuru, Tahsilat Memuru, Evrak Memuru, Öğretmen, Eğitmen, Usta Öğretici, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Sağlık Personeli, Güvenlik Personeli, Şoför. 

İşçi Kadroları

İşçi alım ilanlarında ise alım yapılacak meslek yelpazesi daha geniş. Kurumlar neredeyse her türlü kadrodan alım ilanı yayımladılar. Bu ilanlarda Beden İşçisi, Büro İşçisi, Çöp Toplama İşçisi, Çöp Kamyonu İşçisi, Şoför, İş Makinesi Operatörü, Cankurtaran, Garson, Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Hizmetli, Destek Personeli, 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İşçi veya memur kadrosu için başvuruda bulunacak adaylar; başvurularını yapmadan önce ilanlarda belirlenen başvuru koşullarına haiz olmak zorundalar. Başvuru koşullarını sağlamadan yapılacak başvurular ilanlara başvuruların geçersiz olmasına neden olacak.

Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

BAŞVURULAR BİZZAT YAPILACAK

Belediye personeli alım ilan metinlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu ilanlar için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını ilan metinlerinde yer alan evraklar ile birlikte şahsen yapacaklar. 

Belediye personeli alım ilanları TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir