Personel Alımı

Bekçi alımı bekleyenlere müjdeyi Bakan Soylu verdi!

Türkiye genelinde bekçi alımlarına yoğun bir başvuru oluyor. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bekçi alımı bekleyenlere İstanbul’da “Türkiye Sevdasıyla Yaşımız Hep 18” temasıyla düzenlen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısında bekçi alım müjdesi verildi.

EGM İÇİNDE YER ALAN BEKÇİ SAYISINI AÇIKLADI

Emniyet Genel Müdürlüğü içinde bekçi sayısının 30 bine çıkarılacağını dile getiren İçişleri Bakanı Soylu , 22 bin bekçi olduğunu ifade ederek, “Bir de zaten 30 bin kadro verdiniz. 8 bin 500 bekçinin imtihanları bitti. Yarın inşallah arkadaşlarımıuz son bir değerlendirme daha yapacak ve açıklayacak. İstanbul ‘a 500 bekçi daha verildi ve İstanbul ‘a toplamda 1500 bekçi alınacak.” dedi.

HIRSIZLIKLARIN ÖNÜNE GEÇİLDİ

Ayrıca Bakan Soylu, “Evden hırsızlık sayılarında ciddi bir düşüş yaşanmaktadır. Yaşanan düşüşte bekçilerin payı oldukça büyüktür. ” dedi.

YARIN KRİTİK GÜN

Bekçi alımları hakkında önemli açıklamalarda bulunan Bakan Soylu yaptığı açıklamada yarın son bir değerlendirmenin olacağını, değerlendirme sonrası sonuçların açıklanacağını söyledi. Bu açıklamaya göre bekçi alımı mülakat sonuçları bu hafta açıklanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir