Personel Alımı

Belediye Bünyesine İtfaiye ve Zabıta Alımları İçin Son Gün

Çanakkale Belediye Başkanlığı bir duyuru yayımlayarak ilgili birimlerine Zabıta Memuru ile İtfaiye Eri alımı yapacağını açıklamıştı. Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru süreci 15 Şubat tarihinde sona erecek. 

Söz konusu alım ilanına dair bilinmesi gereken detayları siz okuyucularımıza Kamu İlanları olarak aşağıda aktarıyoruz. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Çanakkale Belediyesi 5 Zabıta Memuru ile 5 İtfaiye Eri alımı yapacağını duyurdu. Bu alımlar için belirlenen  öğrenim, KPSS ve genel şartlar şu şekilde,

Öğrenim Şartı

İlana başvuruda bulunacak adayların İtfaiye Eri kadrosu için tfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Meslek Yüksek Okulundan mezun olması isteniyor. Zabıta Memuru kadrosu için belirlenen öğrenim şartı ise herhangi bir lisans bölümünden mezunu olmak.

KPSS Şartı

DPB’de yayımlanan ilana göre adayların 2018 yılı KPSSP3 Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSSP3 puanını almış olmaları gerekiyor. Asgari puan ise en az 70 olarak açıklanmış.

Genel Şartlar

Yayımlanan ilana başvuruda bulunacak adaylardan aranan genel ve özel koşullar şu şekilde,

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak., Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. a erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILACAK?

Yayımlanan ilana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını şahsen yapacaklar. Başvurular için gerekli evrak listesine ilan metninden ulaşabilirsiniz.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı; Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir