Personel Alımı

Belediyeler Seçimler Öncesi KPSS Şartsız Belediye Personeli Alımı Yapıyorlar

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla belediye başkanlıkları yayımladıkları ilanlar ile personel alımlarına hız verdiler. Kadrolarında personel açığı bulunan birimlerine alımlar yapan belediyeler adaylardan KPSS şartı aramıyorlar. Çok fazla kadrodan personel alım ilanının yer aldığı bu belediye personeli alım ilanlarını sizlerle buluşturuyoruz. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Belediye Başkanlıkları yayımladıkları ilanlarında çok sayıda pozisyonda personel alıyorlar. Bu alımlarda en az ilkokul mezunu adaylardan belediye işçisi alımları yapılırken lise, önlisans ve lisans mezunu adaylardan belediye memuru alımları yapılıyor. 

Bu alımlarda ayrıca daha yüksek öğrenim seviyeleri adaylardan da yönetici pozisyonlarına alım ilanları da bulunuyor. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Halen personel alımı için ilanı bulunan ve yeni gün itibariye ilan yayımlayan belediyelerin yer aldıkları şehirler ve listeleri şu şekilde,

İstanbul Maltepe Belediyesi, İstanbul Beyoğlu Belediyesi, Diyarbakır Kocaköy Belediyesi, Burdur Belediyesi, Mersin Belediyesi, İstanbul Kadıköy Belediyesi, Tekirdağ Kapaklı Belediyesi, Antalya Gazipaşa, Aydın Koçarlı Beleditesi, Sivas Gemerek, İzmir Beleditesi, Edirne Keşan Belediyesi, Ordu Gülyalı Belediyesi, Çanakkale Belediyesi, Artvin Hopa, Aydın Belediyesi, Ordu Belediyesi, Yalova Taşköprü, Antalya Kemer, Hakkari Yüksekova, Antalya Kumluca, İstanbul Kartal, Zonguldak Bakacakkadı, Kırklareli Babaeski, Antalya Kaş ve Mersin Tarsus Belediyesi

ALIM YAPILACAK KADRO BİLGİLERİ

21 farklı şehirde bulunan belediye başkanlıkları tarafından gerçekleştirilecek olan belediye personeli alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar için hem memur hemde işçi kadroları için çok sayıda alan mevcut. 

Memur kadroları genellikle ofis içi büro memuru, evrak memuru, muhasabe ve vezne memuru gibi alanlara yapılıyor. Bunun yanında mühendis, tekniker ve teknisyen kadrolarına da alımları oluyor. Belediyeler ve bağlı birimlerine yönetici, idareci, insan kaynakları, eğitmen, öğretmen, gibi alanlarda da personel alımları bulunuyor.

İşçi kadroları ise oldukça geniş. Belediye başkanlıkları ilanlarında temizlikten büro işçisine kadar onlarca alanda hem belediye içi hemde belediye dışı alanlarda işçi alımları yapıyorlar. Bu alımlarda güvenlik, şoför, cankurtaran, yaşlı bakım, sağlık işçisi, gibi çok farklı meslek gruplarından alımları oluyor.

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Belediye Başkanlıkları yayımladıkları alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar için bazı koşullara haiz olmalarını talep ediyorlar. Kamuda çalışmak isteyen tüm adayların sağlamaları gereken genel başvuru koşullarının yanı sıra alım yapacak belediyenin alım yapacağı pozisyona göre belirlediği özel şartlardan oluşan bu koşulları ana başlıkları ile sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

BAŞVURU SÜRECİ

Belediyeler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru süreci devam ediyor. Ancak adayların bu noktada dikkat etmeleri gerekiyor. Zira bazı belediyeler personeli alımları için yayımladıkları ilanlara başvuru süreci için bir iki günlük bir süre belirliyorlar. Adayların belirlenen bu kısa süreler içinde; ilanların yayımlandığı belediye başkanlıklarına başvurularını şahsen ve istenilen evrakların teslimi suretiyle yapmaları gerekiyor. 

İlan metinleri ve belediye personeli alım ilanlarına dair diğer detaylar için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir