Personel Alımı

Belediyelerden (18 İl-23 İlçe) Seçimler Öncesi Çok Sayıda Memur ve Kamu İşçisi Alım İlanı

Şubat ayının sonuna girilmesi ve yeni haftanın başlamasıyla çok sayıda belediye başkanlığı personel alım ilanı yayımladı. Yayımlanan bu ilanlar arasında çok sayıda pozisyon için alım ilanları bulunuyor. İşte o ilanlar ve detaylar,

YENİ HAFTANIN İLANLARI

Belediye başkanlıkları tarafından İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında hem memur, hem yönetici, hemde işçi kadroları için alım ilanları bulunuyor. Bu ilanlarda memur pozisyonları için en düşük lise mezunu adayların başvuruları kabul edilirlen işçi kadroları için ise mesleki yeterlilikleri sağlamak koşuluyla okur yazar seviyesinde alımlar oluyor. 

İdari, yönetici pozisyonlarında ise öğrenim şartının yanında ek koşullarda talep ediliyor. Bu kadrolar için ise en düşük öğrenim şartı en az lisans mezunu olmak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanlarında yer alan açık kadrolar arasında onlarca meslek grubundan iş ilanı bulunuyor.

Memur alımları için ofis memuru, evrak memuru, arşiv memuru, büro memuru kadroları bulunurken işçi kadroları için ise temizlik işçisi, büro işçisi, beden işçisi gibi kadrolar bulunuyor. Bu kadroların dışında sağlık personeli, eğitmen, öğretmen, mühendis, tekniker, teknisyen ve çok daha farklı meslek grupları bulunuyor. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Yeni haftanın başlamasıyla yayımlanan personel alım ilanları ile çok sayıda belediye başkanlığı yeni ilanlar yayımladı. Bu ilanları yayımlayan belediye başkanlarının bulundukları şehirler şu şekilde;

Kastomonu, Kırıkkale, Çanakkale, Eskişehir, Bartın, Bingöl, Mersin, İzmir, Aydın, Burdur, Bursa, İstanbul, Ankara, Yalova, Çanakkale, Trabzon, Edirne ve Diyarbakır

BAŞVURU KOŞULLARI 

Belediye Başkanlıkları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce ilan metinlerinde yer alan başvuru koşullarını sağlamak zorundalar. Bu başvuru koşullarını sizlere aşağıda aktarıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

İLANLARA BAŞVURU DETAYLARI

Belediyeler personel alım ilanlarını İŞKUR üzerinden yayımlanıyor. İlanlara ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden başvurularını yapacaklar. Bu kapsamda adaylar başvurularını şahsen yapacaklar. 

Belediye ilanlarına başvuru için adaylar öncelikle ilan metinlerinde yer alan evrakları hazırlayıp daha sonra belediyelere giderek bizzat başvuru yapacaklar. 

Belediye işçisi ve memuru alım ilanlarına dair diğer detaylar için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir