Personel Alımı

Binler Bekliyor! Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Personel Alımı Yapacak! Başvurular Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek suretiyle tam 17 bin 689 adet sağlık personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Binlerce sağlık personeli, bu duyurudan sonra merak içinde ilanın ne zaman yayımlanacağını bekliyor. Peki başvurular ne zaman başlayacak? Başvuru şartları neler olacak? İşte detaylar…

KPSS tercihleri ile Sağlık Bakanlığı‘na 17 bin 689 personel ataması süreci yüz binlerce kişi tarafından merakla beklenen bir konu haline geldi. Sağlık Bakanlığı tarafından istihdamı sağlanacak olan 17 bin 689 sağlık personel alımı ilanı hakkında duyurular özellikle sağlıkçılar tarafından yakından takip ediliyor. 

SAĞLIK BAKANLIĞI 17 BİN 689 PERSONEL ALIMI NE ZAMAN OLACAK?

Sağlık Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam edeceği tam 17 bin 689 personel ataması yapılacağını açıklamıştı. Sağlık personeli kadrolarına yapılacak alımlar için duyuru Kasım ayında gelecek ve tercihler aynı ay içinde alınacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konu ile ilgili yaptığı açıklamada duyurunun Eylül- Ekim aylarında yapılacağını söylemişti. Ancak duyuru gecikti ve Kasım ayına ertelendi.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIM BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları henüz açıklanmadı. Fakat daha önceki alımlara baktığımızda şartların aşağıdaki gibi olması tahmin ediliyor.

18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış, askerlik ile ilişiği bulunmayan adaylar için diğer başvuru koşullarından bazıları şöyle:

– Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak,

– Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

– İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan, öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak,

– KPSS kapsamındaki taleplerde, önlisans mezunları için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS‘ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, lisans mezunları için ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir