Personel Alımı

Çalışma Bakanlığı Sosyal Yardımlar Müdürlüğü 60 KPSS İle Memur Alımı Yapıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile memur alımı yapacağını duyurdu.

Söz konusu duyuruda iki farklı kadroda memur alımları olacağı bildirilirken bu alımlara başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken tüm koşullarda adaylara aktarıldı.

Kamuilanlari.com olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza bu ilanlara ilişkin tüm detayları sizlere aktarıyoruz. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLERİN LİSTESİ

Aile ve Çalışma Bakanlığı bünyesine yapılacak olan memur alım ilanları Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü bünyesine bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ilan edildi.

İlanlar için toplam iki kadro için 6 duyuru yayımlandı. Söz konusu duyuruda yer alan bilgilerde alımların Büro Memuru ve Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru pozisyonlarına yapılacağı açıklandı. 

Alımlar Afyonkarahisar, Zonguldak, Malatya ve Hakkari illerinden olacak. 

ÖĞRENİM ŞARTI DETAYLARI

Söz konusu personel alım ilanlarında en önemli ayırt edici özellik öğrenim şartı. İşte alım yapılacak kadrolara o koşullar;

Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı: İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Muhusebe, Muhusebe ve Finans Yönetimi, Muhusebe ve Denetim, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İstatistik, Ekonomi, bölümlerinden birinden mezun olmak. 

Afyonkarahisar Büro Memuru: Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık , Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve İletişim bölümlerinin birisinden mezun olmak.

Hakkari Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi: Devlet Üniversiteleri, YÖK bünyesindeki özel üniversiteler ve YÖK tarafından Denklik verilen Yabancı Üniversitelerin Lisans Bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak.

Malatya Sosyal Yardım ve İncelem Memuru: Siyasal Bilgiler, İktisat, İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme ve İletişim Fakülteleri ile Sosyoloj,, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler

Zonguldak Büro Memuru: İktisadi idari bilimler fakültesi bölümleri sosyal hizmetler bölümü Fen-Edebiyat Fakültesinin; psikolji, felsefe, sosyoloji bölümleri Uygulamalı bilimler Yüksekokulununun; yönetim bilişim sistemleri, bankacılık ve finans bölümleri İletişim Fakültesinin; halkla ilişkiler, iletişim bölümü Hukuk fakültesi bölümleri.

Zonguldak Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Kamu Yönetimi, İşletme, İktisat ve Maliye ve Muhasebe bölümleri

DİĞER BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanları için başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken ortak koşullar bulunuyor. Her kadro için geçerli olan bu ortak koşullar ana başlıkları ile şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak Kamu haklarından mahrum bulunmamak Görevin özelliğine göre eğitim, yaş, tecrübe gibi özel şartları taşımak.

Özel Koşullar

Bu şartların yanında ilan yayımlayan kurumlardan adaylardan ayrıca bazı özel koşullar talep ediliyor. 

En az B sınıfı sürücü belgesine ve aktif sürüş kabiliyetine sahip olmak. 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak, ÖSYM tarafından 2018 veya 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından KPSSP3 puan türüne göre en az 60 puan almış olmak, İlanlarda ikamet şartı olabilir, İyi derecede Bilgisayar (Windows, Word, Excel, Powerpoint,vb) kullanıyor olmak. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adaylar başvurulara dair işlemlerini ve ilanlara ilişkin ayrıntıları Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden yapacaklar. Adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilirler. Ancak burada Aile Bakanlığı’nın sistemine üye olmak gerekiyor. 

İlanlara ilişkin detayları görüntülemek için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir