Personel Alımı

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Birimlerine En Az 60 KPSS İle Memur Alım İlanı Yayımlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile iki farklı şehirde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı birimlerine personel alımı olacağını duyurdu. 

Yeni ilan edilen alımlarda Ankara ve Kırıkkale’de bulunan bakanlık birimlerine tek bir kadrodan memur alımı olacağı ilan edilidi. 

YAYIMLANAN YENİ MEMUR ALIM İLANLARI

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sayfası üzerinden ilan edilen memur alım duyurularında; iki bakanlık biriminin de Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadrosuna personel alımı yapacağı ilan edildi. 

İlana göre alımlar hem KPSS hem Öğrenim hemde çeşitli özel koşullar altında yapılacak. 

Ankara İçin Memur Alım İlanı

Ankara için yayımlanan memur alım ilanında istihdam edilecek personelin Şereflikoçhisar ilçesinde görevlendirileceği açıklandı. 

Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadrosuna yapılacak alımlara lisans düzeyinden eğitim veren fakültelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyoloji, Psikoloji, Sosyolog, Sosyal Hizmet bölümlerinden mezun olmak şartı var. Genel koşulların dışında ayrıca adayların; ”en az B sınıfı ehliyet sahibi olmak, vakfın bulunduğu ilçe sınırları içinde ikamet etmek, bilgisayar İşletmenlik Sertifikası olmak ve Microsoft Office Programlarını iyi derecede kullanmak” şartlarını sağlamaları gerekiyor. 

Kırıkkale İçin Memur Alım İlanı

Kırıkkale İçin yayımlanan memur alım duyurusunda bakanlık birimi alınacak personelin şehir merkezinde görev yapacağını duyurdu. 

Ankara ilanı ile aynı kadro da Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru pozisyonuna personel alımı yapacak kurum, ilan için yayımladığı başvuru kılavuzunda öğrenim şartını şu şekilde açıkladı. ”En az 4 yıllık eğitim veren Yüksek Öğretim Kurumlarının Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler bölümlerinden birinden mezun olmak”

Bu şartın dışında Kırıkkale Merkez SYDV adayların, ”8 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak, İlan tarihi itibariyle en az 1 yıldır Kırklareli Merkez İlçe sınırları içinde ikamet ediyor olmak, Bilgisayar Ofis programlarına hakim olmak. (Word, Excell vb. temel bilgisayar programlarını, donanımlarını ve ekipmanlarını iyi düzeyde kullanabilmek)” şartlarını sağlamalarını talep ediyor. 

Her iki Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru alım ilanında da adayların KPSS’den en az 60 puana sahip olmaları gerektiği belirtildi.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu memur alım ilanları için başvuru yapacak adaylar öncelikle ön başvuru yapacaklar. Elektronik yapılacak ön başvuruların ardından ise ilgili kurum birimlerine evrak teslimi yapılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden yapılacak alımlara aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden ilan edilen ilanlar için TIKLAYINIZ 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir