Personel Alımı

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı En Az 60 KPSS Puanıyla Yardım Memuru Alımı Yapıyor

Eylül ayının girmesiyle çok sayıda kamu kurumun personel alım ilanları güncellendi. Bazı kurumlar ise yeni ay başı itibariyle farklı kadrolarda personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. 

Personel alımı için ilan yayımlayan kamu kurumlarından  bir tanesi de Aile Bakanlığı’na bağlı birimler oldu. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyesine yapılacak olan personel alımlarına ilişkin detayları tek bir haberde derledik. 

AİLE BAKANLIĞI PERSONEL ALIM BİRİMLERİ

Aile Bakanlığı’na bağlı SYDV’ler tarafından yayımlanan personel alım ilanları adaylara Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü aracılığıyla adaylara duyuruluyor. 

BU kapsamda personel alım ilanı yayımlayan ve başvuru süreci devam 6 ilan bulunuyor. Bu ilanlarda yer alan alımlar ise 3 farklı şehir için yapılacak. Adana, Ordu ve Çankırı’ya yapılacak personel alımları aşağıda yer alan kadrolara olacak. 

Açık Kadrolar

* Adana Seyhan Personel Alım İlanında 2 Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru ile 2 Büro Memuru alımı yapılacağı ilan edildi. 

* Ordu Ünye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’da Büro Memuru kadrosuna personel alımı yapacağını açıkladı. 

* Büro Memuru kadrosu için yayımlanan ve başvuru süreci devam eden bir diğer ilan ise Çankırı Eldivan SYDV bünyesine yapılacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ilan edilen alımlara başvuru yapacak adaylar başvurularını iki aşamalı şartları sağlamaları durumunda yapabilecekler. 

Adaylar öncelikle her kurum için ortak genel koşulları sağlayacaklar. Bunun dışında alım yapılacak pozisyonlara göre belirlenen mesleki özelliklere haiz olmaları isteniyor. 

Genel Koşullar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak

18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak

Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak

Kamu haklarından mahrum bulunmamak

Görevin özelliğine göre eğitim, yaş, tecrübe gibi özel şartları taşımak

İş Tanımlarında belirtilen nitelikleri taşımak

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

Adayların sağlamaları gereken özel koşullar KPSS, Öğrenim ve Ehliyet ve Aktif araç kullanma ile ikamet koşullarından oluşuyor. 

Çankırı Eldivan SYDV: En az 4 yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerinden Muhasebe, Bilgisayar, İşletme, İktisat Fakülteleri,iktisadi idari bilimler fakültesi,maliye bölümlerinden mezun olmak. 65 KPSS puan şartı bulunuyor. 

Adana Seyhan SYDV 1: En az 4 yıllık Yüksek Öğretim kurumlarının Halkla İlişkiler ve Tanıtım , İnsan Kaynakları Yönetimi bölümlerinden birinden mezun olmak. KPSS Şartı 60 puan. 

Adana Seyhan SYDV 2: En az 4 yıllık Yüksek Öğretim kurumlarının Ekonomi ve Finans,Muhasebe ve Finans Yönetimi bölümlerinden birinden mezun olmak. KPSS Şartı 60 puan. 

Adana Seyhan SYDV 3: En az 4 yıllık Yüksek Öğretim kurumlarının İstatistik ve Ekonometri bölümlerinden birinden mezun olmak. KPSS Şartı 60 puan. 

Adana Seyhan SYDV 4: En az 4 yıllık Yüksek Öğretim kurumlarının Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler bölümlerinden birinden mezun olmak. KPSS Şartı 60 puan. 

Ordu Ünye SYDV: Üniversitelerin en az 4 yıllık Fakültelerinin; Basın ve Yayın, Gazetecilik, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim Bilimleri, İletişim Tasarımı, İletişim Tasarımı ve Medya, İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümlerinin birinden mezun olmak. KPSS Şartı 60 puan. 

 ÖN BAŞVURULAR ELEKTRONİK

Yukarıda yer alan ilanlara başvuru yapacak adaylar Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sitesine üye olacaklar. Daha sonra aşağıda yer alan bağlantı üzerinden üyelikleri ile giriş yapacak ve elektronik başvuruda bulunacaklar. 

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü memur alım ilanları için TIKLAYINIZ 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir