Personel Alımı

Çevre Bakanlığı 2019 Yılı İlanı Yayımlandı: KPSS’siz En Az Lise Mezunu 159 Personel Alınıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladığı bir duyuru ile memur personel ile kamu işçisi alımı yapacağını duyurdu. 

Bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık kadrolar, başvuru şartları ve ilanlara başvuruda bulunacak adaylar için gerekli koşullar ile diğer tüm bilinmesi gereken ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte Çevre Bakanlığı 2019 yılı personel alım ilanı. 

ÇEVRE BAKANLIĞI 2019 YILI PERSONEL ALIMI

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan Çevre Bakanlığı personel alım ilanında iki kadrodan personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Çevre Bakanlığı ilanına göre alım yapılacak bu kadrolara toplam 174 personel istihdamı sağlanacak. Bakanlık alımların ayrıca ilan metninde yer alan Çevre Bakanlığı birimlerine yapılacağını duyurdu. 

İlana göre; kamu işçisi alımları Temizlik Personeli kadrosundan, memur personel alımları da Güvenlik Görevlisi kadrosundan yapılacak. Temzilik Görevlisi kadrosu için 15, Güvenlik Görevlisi kadrosu için 159 personel alımı yapılacak. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Çevre Bakanlığı personel alım ilanında yer alan açık kadrolara alımlar şehir şehir yapılacak. Bu kapsamda kamu işçisi kadrosu olan Temizlik Personeli kadrosuna alımlar Ankara için olacak.

Güvenlik Görevlisi kadrosu için yayımlanacak olan alımlar ise şu şehirlerden olacak. 

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bartın, Bayburt, Bolu, Çanakkale, Denizli, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Batman, Bilecik, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Erzincan, Gümüşhane, Hakkari, İzmir, Karabük, Kütahya, Malatya, Mersin, Muş, Ordu, Hatay, Isparta, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Mardin, Niğde, Samsun, Osmaniye, Rize, Sivas, Şanlıurfa. Şırnak, Tunceli, Uşak, Van, Tokat, Zonguldak

DİKKAT: İlana alımlar yukarıda yer alan şehirlerde olacak ancak bakanlık ilanlara başvuruların ülke geneli yapılacağını duyurdu. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanları için ilan metninde yer alan başvuru şartları şunlar;

Türk vatandaşı olmak. 18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle 40 yaşından gün almamış olmak, Güvenlik Görevlisi meslek kolu için en az ortaöğretim mezunu (Lise ve Dengi), Temizlik Görevlisi meslek kolu için ise en az İlköğretim mezunu olmak, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmak, amusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,Adayların askerlikle ilişiği bulunmamak, askerlik durumu itibariyle muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelenmiş veya muaf olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Çevre Bakanlığı personel alım ilanları için son başvuru tarihi 18 Ekim olarak açıklandı. Adaylar bu süreye kadar başvurularını yapabilecekler. 

İlanlara Ulaşmak İçin

İlanları İŞKUR’da görüntülemek isteyen adaylar aşağıda yer alan yöntemleri kullanabilirler. 

1-) Aşağıda yer alan bağlantıya Tıklayın açılan sayfada işyeri türü yazan yeri kamu işaretlerin ara butonuna basın.

2-) Aşağıda yer alan bağlantıya Tıklayın açılan sayfada işyeri unvanı yazan yere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yazın ara butonuna basın. 

İlan arama sayfası için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli ilanlarından anında Haberdar Olmak için 

Android Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

Memur alım ilanları diğer adaylar ile incelemek için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir