Personel Alımı

Çevre Bakanlığı Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bakanlığın Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. 

Çevre Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına dair bilinmesi gereken tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

ÇEVRE BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIYOR

DPB aracılığıyla duyurulan personel alım ilanında alımların tek bir pozisyondan olacağı açıklandı. 

Sözleşmeli bilişim personeli pozisyonda yapılacak olan personel alımları için 9 personel istihdamı yapılacak. İlana başvurular için adayların aşağıda yer alan branşlar için başvuru yapabilecekleri açıklandı. 

Bilişim Personeli Kadroları; 

Yazılım Geliştirme Takım Lideri ve Çözüm Mimarı, Kıdemli Uygulama Geliştirme Uzmanı (.Net), Veri Tabanı Yönetimi Uzmanı (B Grubu), Kıdemli Sistem Uzmanı (B Grubu), Kıdemli Ağ Uzmanı (B Grubu), Uygulama Geliştirme Uzmanı (.NET), Uygulama Geliştirme Uzmanı (Java), Sistem Uzmanı (Unix ve Linux).

BAŞVURU KOŞULLARI

Yayımlanan ilan için belirlenen başvuru koşullarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Ancak adayların bu noktada dikkat etmeleri gereken bir husus var. Bakanlık yukarıda yer alan her branş için çok farklı alanlarda özel şartlar talep ediyor. Adayların her alan için belirlenen bu koşulları sağlamaları gerekiyor. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmaması, adayların görevine engel sağlık sorunlarının olmaması.

Öğrenim Şartı;

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak. 
 

Deneyim Şartı; 

İlana başvuru yapacak adaylardan talep edilen deneyim şartı; Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak.

Diğer Şartlar; 

Çevre Bakanlığı ilan için ayrıca, ”Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak kaydıyla, güncel programlama dillerinden en az ikisini bilmek,” şartına haiz olunmasını istiyor. 

BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRECİ

Çevre Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli bilişim personeli alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 29 Nisan 2019 – 03 Mayıs 2019 tarihleri arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Gelen Evrak Birimine şahsen veya posta yoluyla yapacaklar. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir