Personel Alımı

Cumhurbaşkanlığı KPSS Puanıyla 59 Kadrolu Memur Alımı Yapacağını İlan Etti

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile personel açığı olduğunu ve aşağıda yer alan kadrolardan memur alımı yapacağını duyurdu. 

Kadrolu memur statüsüne yapılacak olan personel alım ilanına başvurular KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. İlana ilişkin bilinmesi gereken detaylar, açık kadrolar ve diğer ayrıntılar sizlerle. 

İşte ilan edilen açık kadrolar ve detayları haberimizde.

KPSS PUANIYLA MEMUR ALIM İLANI

Strateji ve Bütçe Başkanlığı bünyesi için Resmi Gazete ve Devlet Personel Başkanlığı’nda yayımlanan duyuruya başvuru yapacak adaylar; bir kadro için başvuru yapacaklar. 

Kurum alımların Bütçe Uzman Yardımcısı kadrolasına olacağını duyurdu. İlana göre alımlar çeşitli branşlardan yapılacak. 

Alım Yapılacak Branşlar;

İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Sosyoloji, İstatistik, İnşaat Mühendisi, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu memur alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını aşağıda yer alan başvuru koşullarına göre yapacaklar. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen Devlet memuru olma şartlarını haiz olması, Bu şartlar; Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmamak, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak, Giriş sınavının yazılı kısmının yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olması (01/01/1984 ve daha sonra doğmuş olmak),

Öğrenim Şartı

İlana başvuru yapacak adayların; en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının; İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Sosyoloji, İstatistik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama bölümlerinden veya yurtiçindeki veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının YÖK tarafından bu bölümlere denk kabul edilen bölümlerinden mezun olması isteniyor. 

KPSS ve YDS Şartı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ilanına başvuruda bulunabilmek için;

YDS Şartı: İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça dillerinden en az biri için sınav tarihinden önceki beş yıl içinde yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az yetmiş (70) puan almış olmak.

KPSS Şartı: T.C. Yüksek Öğretim Kurulu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 22, 28, 29 Temmuz 2018 veya 14, 20, 21 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından en az 70 almış olmak. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu personel alım ilanı için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 21 Ekim tarihinden itibaren yapacaklar. Başvurular 4 Kasım tarihine kadar devam edecek. İlana başvurular ilan metninde yer alan evrakların teslim edilmesi suretiyle tamamlanacak. 

Cumhurbaşkanlığı kadrolu kamu memuru alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir