Personel Alımı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Mühendis ve Asistan Alım İlanı Yayımladı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, yayımladığı bir ilan ile ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere personel alımları yapacağını ilan etti. Resmi Gazete’de yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık kadroları ve ilana başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen koşulları sizlere aşağıda aktarıyoruz. İşte yayımlanan ilana dair bilinmesi gerekenler. 

KADRO BİLGİLERİ VE KONTENJAN DETAYLARI

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre, kurum toplam 34 personel istihdamı gerçekleştirecek. Alımlarda 15 mühendis alımı yapılacakken 19 kişide proje asistanı kadrolarında görevlendirilecek. 

Mühendislik kadrolarına başvuruda bulunacak adaylar için açıklanan branşlar şu şekilde, Elektrik -Elektronik Mühendisliği/Elektronik Mühendisliği/ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği / Mekatronik Mühendisliği, Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği, Uçak Mühendisliği/Uzay Mühendisliği/ Havacılık ve Uzay Mühendisliği Fizik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği,

ALIMLARA BAŞVURUDA BULUNACAK ADAYLADAN TALEP EDİLEN KOŞULLAR

Resmi Gazete’de yayımlanan personel alım ilanında adaylardan talep edilen başvuru koşulları da yer aldı. Buna göre Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı adayların aşağıda yer alan koşullara haiz olmalarını istiyor.

Sınava başvuruda bulunacak tüm adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımaları isteniyor. Ayrıca adaylardan şu özel koşullar talep ediliyor. 

Proje Mühendisi için; 

Öğrenim şartını karşılamak, Sınava başvuruda bulunacak adayların, yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmaması, KPSS P(1) puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları, Yabancı Dil Sınavı (YDS)’den İngilizce alanında en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları, 

Proje Asistanı için;

Öğrenim şartını karşılamak, KPSS P(1) puan türünden en az 65 (altmış beş) puan almış olmaları, Yabancı Dil Sınavı (YDS)’den İngilizce alanında en az 60 (altmış) puan almış olmak. 

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar başvurularını; 1 Mart – 15 Mart 2019 tarihleri arasında Başkanlığın internet sitesindeki (www.ssb.gov.tr) sınav başvuru ekranında tanımlı olan bilgileri eksiksiz doldurarak, aşağıda belirtilen belgeleri son başvuru tarihi olan 15 Mart 2019, Cuma günü mesai bitimine kadar (saat 18:00) sisteme yükleyeceklerdir. Giriş Sınavına ait tüm belgeler elektronik ortamda alınacak olup posta veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Tüm kurumların personel alım ilanları için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir