Personel Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na En Az Lise Mezunu Askeri Personel Alım İlanı

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden yayımlanan bir ilan ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için askeri personel alım ilanı yayımlandı. 

En az lise mezunu adaylar için yayımlanan askeri personel alım ilanında Uzman Erbaş alımı yapılacağı duyuruldu. 

MSB tarafından ilan edilen alımlar için başvuru kılavuzunda yer alan açık kadrolar, başvuru şartları ve ilana dair diğer ayrıntıları aşağıda aktardık.

DENİZ KUVVETLERİ UZMAN ERBAŞ ALIM İLANI

Çeşitli meslek gruplarından mezun adaylar için yayımlanan Uzman Erbaş alım ilanı için adayların sağlamaları gereken hem ortak hemde kurum tarafından belirlenen özel şartlar bulunuyor. Bu başvuru koşulları alım yapılacak askeri kadronunun gerekliliklerine göre belirlenmiş olup başvuru koşullarını sağlamayan adaylar başvuru yapsalar dahi başvuruları kabul edilmeyecek. 

Bu kapsamda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yayımlanan ilan için talep edilen koşullar şunlar;

İlan için başvuruda bulunacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olması, kamu haklarından mahrum olmaması, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olması gerekiyor. Bu şartlara ek olarak;

Öğrenim Şartında adayların en az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olması gerekiyor.

Yaş Şartı: İlan için belirlenen yaş şartında adayların askerliklerini yapmış olma durumlarına göre; askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (11 Temmuz 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar), Müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle (01 Ocak 2019) yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (28 yaşından gün almamış) olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar) şartlarını sağlamaları.

Mesleki Şartlar; İlanda yer alan diğer koşullar ise şu şekilde; askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak ve Birlik Komutanlıklarınca düzenlenecek olan nitelik belgesinde “Uzman Erbaş Olur” kararı bulunmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,, Askerlik hizmetini yapmakta iken “Askerliğe Elverişli Değildir” olarak terhis edilmemiş olmak, 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine yapılacak olan Uzman Erbaş alımları için adayların başvurularını 2 Ağustos tarihine kadar bildimeleri gerekiyor. Adaylar o tarihe kadar Milli Savunma Bakanlığı’nın Personel Temin Daire Başkanlığı’nın internet sayfası üzerinden başvurularını elektronik olarak yapabilirler. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir