Personel Alımı

Devlet KPSS’li/KPSS’siz Polis, Asker, Sözleşmeli Kamu Personeli ve Memur Alımı Yapıyor

Devlet Kurumlarında 2019 yılı personel alım süreci devam etmekte. 

Bu kapsamda çeşitli platformlar üzerinden personel alım ilanı yayımlayan devlet kurumlarına farklı alanlarda binlerce personel alımı yapılıyor. 

İlan edilen bu personel alımlarında çok kısa süre önce adaylara duyurulan personel alımlarının yanı sıra uzun süredir başvuru süreci devam eden alımlarda bulunuyor. Kamuilanlari.com tek bir haberde bu alımlara ilişkin ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

DEVLET KURUMLARINA PERSONEL ALIMI

Kamuya yapılan bu personel alımları yukarıda da belirttiğimiz gibi çeşitli alanlarda yapılıyor. Bu çerçevede başvuru süreci devam eden ilanlarda yer alan bilgilere alımlar şu pozisyonlarda olacak.

* Sözleşmeli personel alımı

* Daimi/Kadrolu memur alımı

* Askeri personel alımı

* Kadın/Erkek polis alımı

ALIMLARA DAİR KADRO DETAYLARI

Sözleşmeli Personel alımı yapacak olan kurumlar KPSS şartı olmadan yada KPSS’ye girmiş olmanın yeterli olduğu koşullarda personel alımı yapacaklar. Alımlar lise, önlisans ve lisans düzeyinden olacak. 

Kadrolu Memur alımı yapacak olan kurumların tamamı alımları KPSS puan sıralaması üstünlüğüne göre yapacaklar. Alımlarda en az 60 KPSS’den en az 80 KPSS puanına sahip olmak şartlyla ilanlar var. 

Askeri Personel alımı yapacak olan kurum ise Türk Silahlı Kuvvetleri Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’nca muvazzaf subay kadrosuna yapılacak.

Polis Alımı ise Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak. Alımlara önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapacak. Başvurular KPSS puan şartına göre yapılacak olup ilanda 30 yaş şartı bulunuyor. 

KİMLER DEVLET KURUMLARINDA ÇALIŞABİLİR?

Devlet kurumlarında çalışmak isteyen adayların özel şartların yanında sağlamaları gereken genel şartlar var. Bu şartlar Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan koşullardan meydana geliyor. 

 T.C. Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş, yedek sınıfa geçirilmiş veya muaf olmak, 18 yaşından büyük olmak ve kurumların talep ettiği yaş şartını sağlamakGörevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

İLAN DETAYLARI

Yukarıda yer alan personel alımlarına dair detaylar için Kamuilanlari.com olarak aşağıda verdiğimiz bağlantıları kullanabilirsiniz.

Sözleşmeli ve kadrolu memur alımları için TIKLAYINIZ

Belediye personeli alımları için TIKLAYINIZ

Askeri personel alımları için TIKLAYINIZ

Polis alımları için TIKLAYINIZ

Polis, asker ve memur alım ilanlarından anında Haberdar Olmak için 

Android Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

Memur alım ilanları diğer adaylar ile incelemek için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir