Personel Alımı

Devlet Kurumları Binlerce Polis, Asker, Memur, İşçi Alımı Yapıyor

Devlet kurumlarının 2019 yılı Nisan ayında yayımladıkları ve halen başvuru süreci devam eden alım ilanları ile binlerce personel alımı yapılacak. 

Askeri kurumlar tarafından yapılan askeri personel alımları, EGM tarafından yayımlanan polis alımları, kamu kurumlarının memur ve işçi alımları. 

Söz konusu bu alım ilanlarını sizler için derledik ve detayları aşağıda aktarıyoruz. 

YAYIMLANAN PERSONEL ALIM İLANLARI

Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu, Kurumların kendilerine ait internet siteleri ve Resmi Gazete üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan alımlar. 

Askeri Personel Alımları

Askeri kurumlar ile İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında 16 bin 445 personel alım ilanı bulunuyor. Bu alımlarda Sözleşmeli Er, Polis ve Sözleşmeli Muvazzaf Subay alımları yapılıyor. 

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yapılan bu alımlarda ilkokul, lise, üniversite mezunu adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar bulunuyor. 

Kamu Personeli Alımları

Çoğunlukla kurumların DPB üzerinden yayımladığı personel alım ilanları. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılan bu alımlarda çok sayıda pozisyon için alım ilanı bulunuyor. 

Memur kadrolarına yada sözleşmeli kamu personeli pozisyonlarına yapılan bu alımlar için en düşük öğrenim şartı en az lise mezunu olmak. Bu koşulun yanında önlisans ve lisans mezunu adaylar içinde alım ilanları bulunuyor. 

Kamu İşçisi Alım İlanları

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlanan KPSS’li/KPSS’siz yapılan bu alımlarda çeşitli meslek gruplarında personel alımları yapılıyor. 

Alımlarda ilanı yayımlayan kuruma göre değişen başvuru koşulları bulunuyor. 

Devlet Birimlerine Personel Alım İlanları

Devlet kurumlarına bağlı birimler tarafından yayımlanan sözleşmeli personel, memur ve kamu işçisi alım ilanlarından oluşuyor. 

50, 60 KPSS puan şartıyla yada KPSS şartsız yayımlanan bu ilanlarda çok sayıda alım ilanı bulunuyor. İlanlar genellikle Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Devlet Su İşleri, Türk Silahlı Kuvvetleri, TCDD Genel Müdürlüğü, Türkiye Motor Sanayi, İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı il özel idareleri, belediye başkanlıkları gibi kurumlar tarafından yayımlanıyor. 

Akademik Personel Alım İlanları

Akademik personel alım ilanları üniversitelerin yayımladığı öğretim üyesi alım ilanlarıdır.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanlarına dair tüm detaylar;

Polis, Asker, Emniyet Personeli alım ilanları için TIKLAYINIZ

DPB memur alım ilanları için TIKLAYINIZ

Devlet birimlerine yapılan memur, işçi alımları için TIKLAYINIZ

DPB sürekli işçi alım ilanları için TIKLAYINIZ

Akademik Personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Bazı kurumlara dair diğer ilanlar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir