Personel Alımı

Devlet Kurumları KPSS’siz/KPSS’li Kadrolu Kamu İşçisi Alımı İçin DPB’de 270 İlan Yayımladılar

Kamu kurum ve kuruluşlarının personel alım ilanlarını adaylara duyurdukları platformlardan birisi de Devlet Personel Başkanlığı’nın ilan sayfası. 

Bu platform üzerinden kadrolu kamu işçisi alımı için yayımlanan ve başvuru süreci devam eden personel alım ilanlarını siz okuyucularımız için tek bir haberde derledik. 

Alım yapılacağı ilan edilen KPSS’siz personel alımları, 60 KPSS ile alım yapılacağı duyurulan pozisyonlar, ilan yayımlayan kurumlar ve diğer detaylar Kamu İlanları aracılığıyla şu şekilde;

KADROLU KAMU İŞÇİSİ ALIM İLANLARI

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden kadrolu kamu işçisi alımı için ilan yayımlayan 5 farklı kamu kurumu bulunuyor. 

Bu kamu kurumlarından bazıları alımları KPSS şartı olmadan yapacağını ilan ederken bazı kurumların bazı kadrolarına başvuruda bulunabilmek için talep edilen asgari KPSS puan şartının sağlanması gerekiyor. 

Bu bağlamda ilan yayımlayan kurumların listesi şu şekilde;

Gazi Üniversitesi:

Hem KPSS puanıyla hemde KPSS’siz 77 sürekli işçi alımı yapacak. İlanda yer alan açık kadrolar ise şunlar;

Yönetici Asistanı, Bilgisayar Programcısı, Büro Memuru, Hastane Hizmetlisi, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Güvenlik Görevlisi, Boyacı, Temizlik Görevlisi, Sıhhi Tesisatçı, Aşçı, Garson, İmalat ve Montaj Elemanı, 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Üniversite yayımladığı duyuru ile iki engelli iki eski hükümlü sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. Alımlar İdari Destek Görevlisi ile Temizlik Görevlisi kadrolarına yapılacak. 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi

Kurum kamu işçisi alım ilanında toplam 40 personel alımı yapacağını açıkladı. Kurum tarafından yayımlanan ilanda yer alan açık kadrolar ise şunlar;

Hizmetli, Güvenlik Görevlisi, Tarım İşçisi, Bahçıvan, Makine Teknisyeni, Şoför, Fotoğrafçı Kameraman, Hizmetli (Engelli Kadrosu)

Sakarya Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda engelli ve eski hükümlü adaylar arasından 9 personel alımı yapılacağı açıklandı. İlanda yer alan açık kadrolar arasında Peyzaj Bahçıvanı, Temizlik Görevlisi, İdari Büro Görevlisi, Çağrı Merkezi Müştesi Temsilcisi pozisyonları bulunuyor. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatı birimlerinde koruma ve güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere 140 personel alımı yapacak. Sürekli işiç kadrolarına yapılacak personel alımları tek bir pozisyonda olacak. Bakanlığı farklı illerde Güvenlik Görevlisi kadrosuna personel istihdam edecek. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

KPSS puan sıralaması esasına göre yada KPSS şartsız yayımlanan kadrolu kamu işçisi alım ilanlarına başvuru yapmadan önce adayların aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilan metinlerini incelemelerinde fayda var. 

Gazi Üniversitesi 77 personel alımı için TIKLAYINIZ

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 4 personel alımı için TIKLAYINIZ

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 40 personel alımı için TIKLAYINIZ

Sakarya Üniversitesi 9 personel alımı için TIKLAYINIZ

Kültür Bakanlığı 140 personel alımı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir