Personel Alımı

Devlet Kurumları Tarafından DPB’de İlan Edilen Daimi Statülü Memur Alım İlanları

Kamu kurum ve kuruluşları kadrolu memur alımı yapıyorlar. Türkiye İş Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı ve kurumların kendilerine ait internet sayfaları üzerinden adaylara duyuruluyor. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza iki farklı kamu kurumunun Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladığı daimi statülü yani kadrolu memur alım ilanlarını derledik. 

DPB’DE YAYIMLANAN KADROLU MEMUR ALIM İLANLARI

Devlet Personel Başkanlığı’nın (DPB) internet sayfası üzerinden yayımlanan kadrolu memur alım ilanları iki kurum tarafından ilan edildi.

Dışişleri Bakanlığı ve Hakkari Üniversitesi tarafından yayımlanan kadrolu memur alım ilanlarına dair detaylar şu şekilde,

HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ ALIM İLANI

Hakkari Üniversitesi DPB üzerinden yayımladığı duyurusunda KPSS şartı olmadan kadrolu memur alımı yapacağını duyurdu.

 Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen Kamu İç Denetçi Sertifikasına sahip adayların başvuru yapabileceği ilanda 2 personel alımı yapılacağı ilan edildi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ALIM İLANI

Devlet Personel Başkanlığı’nda yayımlanan diğer bir ilan ise Dışişleri Bakanlığı’nca yayımlanan Hukuk Müşaviri alım ilanı. 

Bu kadro için adayların sağlamaları gereken genel ve özel başvuru koşulları bulunuyor. Özel şartlar arasında YDS puan şartı bulunuyor. Adayların ilgili YDS’den en az 80 puan almış olmaları isteniyor.

GENEL KOŞULLAR

Kadrolu memur alım ilanlarının tamamı için sağlanması gereken genel başvuru koşulları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adayların askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak.

Bu şartların yanı sıra iki kurum tarafından yayımlanan ilan için adayların güvenlik soruşturması sonuçlarının olumlu olması isteniyor.

İLAN DETAYLARI

Genel başvuru koşulları ile kadro bilgilerini aktardığımız ilana başvuru yapacak adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilanlara ulaşabilirler. 

Hakkari Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kadrolu Memur alım haberlerinden anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir