Personel Alımı

Devlet Kurumlarına 4 Bin 916 Kamu İşçisi Alımı İçin İlan Yayımlandı

Devlet kurumları yayımladıkları personel alım ilanları ile çok sayıda personel alımı yapmaya devam ediyor. Son dönemlerde yayımlanan ilanlar ile Kamu Kurumlarına 4 bin 916 kamu işçisi alımı yapılacağı duyuruldu. Türkiye geneli farklı kamu kurumlarına yapılacak alımlara ilişkin tüm ayrıntıları Kamu İlanları olarak aşağıda aktarıyoruz. 

KAMU İŞÇİSİ ALIMI YAPAN KURUMLAR VE KADRO DETAYLARI

Kamu işçisi alımı için ilan yayımlayan kamu kurumları ve bu kurumların alım yapacakları personel sayılarına dair ayrıntıları şu şekilde;

301 TYP Personel Alım İlanı

İŞKUR üzerinden hafta başında yayımlanan ilanlarda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’na bağlı birimlere Toplum Yararına Program kapsamında 301 personel alımı yapılacağı ilan edildi. Yayımlanan ilanda kurumun farklı şehirlerde bulunan birimlerine yapılacak alımlar işçi pozisyonuna olacak. 

DOP 16 Kamu İşçisi Alım İlanı

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü yayımladığı bir ilan ile personel alımı yapacağını açıkladı. Bazı kadrolara 60 KPSS ile işçi alımı yapacağını duyuran kurum bazı kadrolara ise KPSS şartsız işçi alımı yapacak. 

Alım yapılacak kadrolar arasında  Büro İşçisi, Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi, Bina Bakımcısı, Otobüs Kaptanı (Şoförü) ve Aşçı pozisyonları bulunuyor.

TCDD 356 Kamu İşçisi Alım İlanı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü tarafından duyurulan personel alım ilanına göre kurum başvuruları Nisan ayında alınmak üzere 356 kamu işçisi alımı yapacak. Kurum tarafından ilan edilen kadro ve kontenjan dağılımı ise şu şekilde, 86 tren teşkil işçisi, 42 demiryolu yol yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı, 40 liman vinç operatörü olmak üzere toplamda 356 adet yeni personel.

TTK 1000 Kamu İşçisi Alım İlanı

Türkiye Taşkömürü Kurumu yayımladığı bir ilan çok sayıda personel alımı yapacağını ilan etti. 3 farklı şehirde bulunan kurum birimlerine yapılacak alımlar Pano-ayak üretim işçiliği pozisyonuna yapılacak ve personel alımları ise Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılacak. Bu şehirler için belirlenen kontenjanlar ise Zonguldak ilinden 700, Bartın ilinden 200 ve Karabük ilinden 100 olarak belirlendi.

Spor Bakanlığı 3 bin 243 İşçi Alım İlanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladığı bir ilan ile bazı kadrolar için 60 KPSS ile kamu işçisi bazı kadrolar için ise en az ilkokul mezunu (KPSS Şartsız) toplam 3 bin 243 kamu işçisi alımı yapılacağını ilan etti. 

İlanda alımların 278 Engelli Personel, 146 Eski Hükümlü Personel ve 2819 Normal Personel pozisyonuna olacağı bildirildi. 

Açık kadrolar; Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım/ Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri, Muhasebeci.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu ilanlara ilişkin başvuru detaylarına aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz. 

301 TYP Personel Alım İlanı detayları için TIKLAYINIZ

DOP 16 Kamu İşçisi Alım İlanı detayları için TIKLAYINIZ

TCDD 356 Kamu İşçisi Alım İlanı detayları için TIKLAYINIZ

TTK 1000 Kamu İşçisi Alım İlanı detayları için TIKLAYINIZ

Spor Bakanlığı 3 bin 243 İşçi Alım İlanı detayları için TIKLAYINIZ

Kamu İşçisi alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.