Personel Alımı

Devlet Kurumlarına 457 Kadrolu Memur Alımı İlan Yayımlandı

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden KPSS A Grubu personel alım ilanları yayımlanıyor. Kadrolu statüde yayımlanan bu alım ilanları KPSS puan sıralaması esasına göre yapılıyor.

Bu kapsamda, kadrolu memur alım için duyurulan ve başvuru süreci devam eden alım ilanlarını sizlerle buluşturuyoruz. 

DPB’DE YAYIMLANAN KADROLU MEMUR ALIM İLANLARI

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlanan ilanlara göre iki kamu kurumu kadrolu memur alımı yapacağını duyurdu. Bu kurumlar ve alım yapacakları personel sayıları şöyle; 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 400 Memur alımı yapacak.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) 57 Memur alımı yapacak. 

SGK 400 MEMUR ALIM İLANI

SGK tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre kurum Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı pozisyonuna personel alımı yapacak. Alımlar iki farklı branştan olacak. 

Kurum alım yapacağı personellerden 350 kişilik bölümünü  hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık bölümlerinden mezun adaylar arasından yapacak. Geriye kalan 50 kişilik alımlar ise  matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinden mezun adaylar arasından olacak. 

İlan için başvuruda bulunacak adayların ilgili KPSS puan türünden en az 75 almış olmaları gerekiyor.

KOSGEB 57 MEMUR ALIM İLANI

KOSGEB tarafından yayımlanan memur alım ilanında alımların KOBİ Uzman Yardımcısı kadrosuna yapılacağı duyuruldu.

Bu alımlarda da 4 farklı branştan personel alımı yapılacak. Bu branşlar genel olarak; Mühendislik Fakültelerinin Endüstri veya Makine Mühendisliği bölümleri, Siyasal Bilgiler, İktisadî ve İdarî Bilimler, İktisat veya İşletme Fakültelerinin İktisat, İşletme veya Maliye bölümleri, Mühendislik Fakültelerinin Metalürji Mühendisliği ve Kimya bölümü. 

İlan için başvuruda bulunacak adayların ilgili KPSS puan türünden en az 70 almış olmaları gerekiyor.

MEMU ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu memur alımı için başvuruda bulunacak adayların öğrenim ve KPSS dışında sağlamaları gereken başvuru koşulları.

 T.C. Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş, yedek sınıfa geçirilmiş veya muaf olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

İlanları İncelemek İçin 

SGK 400 memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

KOSGEB 57 memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir