Personel Alımı

Devlet Kurumlarına KPSS’li/KPSS’siz Noter Katibi, Memur, ve Kamu İşçisi Alım İlanı

Devlet kurumlarının çok farklı platformlar üzerinden yayımladıkları personel alım ilanlarını Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza her gün bildiriyoruz. 

Kamu kurumları adına yayımlanan bu personel alımları için haftanın son günü itibariyle yeni ilanlar yayımlandı. 

İŞKUR Kamu Grubu personel alım ilanları sayfası üzerinden adaylara duyurulan ilanlarda çok sayıda pozisyon için ilan bulunuyor. İlanları yayımlayan kurumlar ve alım detayları sizlerle. 

YENİ MEMUR VE İŞÇİ ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan memur ve işçi alım ilanlarında çok sayıda kadro için alım ilanı yer aldı. Bu kadrolarda memur statüsünde olan ilanlar için adaylardan KPSS’ye girmiş olma şartı ya da 60 KPSS puan şartı talep edildi. 

Kamu İşçisi alımları için duyurulan ilanlarda ise adaylardan öğrenim şartı ile mesleki yeterlilikleri sağlamaları halinde ilanlara başvuru yapabilecekleri bildirildi.

Bu Kapsamda;

Söz konusu kamu grubu personel alım ilanlarında yer alan açık kadrolar ile ilgili detaylar ile ilanlara başvuru yapmak isteyecek adayların dikkat etmesi gereken hususları sizlerle paylaşıyoruz. 

ALIM YAPACAK KURUMLAR

İŞKUR Kamu Grubu Personel Alım İlanı sayfası üzerinden ilan yayımlayan devlet kurumları ile bu devlet kurumlarına bağlı alt birimlerin listesi şu şekilde;

Bakırçay Üniversitesi, Uluslararası Tarımsal Araştırma Ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Belkız Nizip Pompaj Sulama Birliği Başkanlığı, Eleşkirt Belediye Başkanlığı, Atabağı Belediye Başkanlığı, Kınık Belediyesi, Et Ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü(Kamu Grubu), Manisa Öğretmen Evi Müdürlüğü, Ezine Belediye Başkanlığı, Beyler Sulaması Birliği Başkanlığı, Sulakyurt Belediye Başkanlığı, Geyikli Belediyesi, Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü, Ağrı Belediye Başkanlığı

ALIM YAPILACAK KADROLARIN LİSTESİ

Yukarıda yer alan kamu kurumları tarafından ilan edilen alımlarda yer alan açık memur ve işçi pozisyonları şunlar:

Büro Memuru (Genel)(Noter Katibi), Orman Endüstri Mühendisi, Güvenlik Görevlisi (Silahlı), Taksi Şoförü, Cankurtaran, Bilgisayar Bakım Ve Onarımcısı, Çiftçi (Tarla Ürünleri)(Zirai Sulamacı), Temizlik Görevlisi, Beden İşçisi (Temizlik), Elektrikçi (Genel), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Temizlik Görevlisi(Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi), Şoför-Yük Taşıma, Kepçe Operatörü.
İLANLARA BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanları için kamu kurumları adaylardan belirli başvuru şartları talep ediyorlar. Kurumların bu şartları alım yapacakları kadrolara göre farklılık göstermekte olup genel başlıkları ile sizlere aşağıda aktarıyoruz.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu Haklarından mahrum olmamak, Kadrolar için belirlenen öğrenim şartını sağlamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Deneyim, sertifika, belge gibi özel koşullara hazi olmak.

Bu şartlara ek adayların işe alım sürecinde gerçekleştirilecek olan güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve sonucunun olumlu olması gerekiyor. 

İLANLARA NASIL ULAŞIRIM?

İlanlara ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yer alan basamakları takip ederek ilanları görüntüleyebilirler. 

* İŞKUR İş İlanları Arama Sayfasını açın (Aşağıda bağlantı adresini verdik)

* Açılan sayfada İş Yeri Türü yazan bölümü bulun.

* Bu bölümü kamu olarak işaretleyin ve Ara butonuna basın.

Resimli Gösterim;


İŞKUR Kamu Grubu İş İlanları Sayfası için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir