Personel Alımı

Devlet Kurumlarına KPSS’li/KPSS’siz Kadrolu Memur ve Daimi Kamu İşçisi Alımı İçin Yayımlanan İlanlar

Devlet Kurumlarına kamu personeli alımları devam ediyor. Çeşitli platformlar aracılığıyla ya da kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden duyurulan bu alımlar farklı statülerde çeşitli kadrolarda oluyor.

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılan alımların yanında ayrıca KPSS şartı olmadan yada farklı diğer özelliklere göre yapılan alımlarda bulunuyor. 

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza bu bilgiler ışığında halen başvuru süreci devam eden kadrolu memur ve kamu işçisi alım ilanlarını derledik. 

KADROLU MEMUR VE KADROLU KAMU İŞÇİSİ ALIM İLANLARI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan memur alım ilanları ile kamu işçisi alım duyurularının sayısı 4. Bu dört farklı ilan ile alım yapılacak toplam personel sayısı 154.

Ancak bu 154 kişilik kadronun tamamı memur kadroları için yayımlanmadı. İlanlara göre alımların 136 kişilik bölümüde kamu memur ve idari memur statülerine yapılacak. 18 kişilik kadrolar ise kamu işçisi alanında olacak. 

Bu bilgilerin ardından kadrolu kamu personeli alımı için ilan yayımlayan kurumların listesi şu şekilde;

* İçişleri Bakanlığı

* TÜBİTAK

* Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

* Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu

KPSS Şartı

Söz konusu personel alım ilanlarını yayımlayan kurumların listesini sizlerle paylaştık. 

Bu ilanlarda yer alan 3 kurumun ilanına adaylar başvurularını KPSS’siz yapacaklar. İçişleri Bakanlığı, TÜBİTAK, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru için KPSS puan şartı talep edilmiyor. 

KPSS puan sıralaması esasına göre kadrolu memur alımı yapacak olan tek kurum ise Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu oldu. 

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen KPSS şartına ek olarak bazı özel koşullar isteniyor. Bu özel koşulların yanında ayrıca tüm adayların DMK’da yer alan genel koşullara haiz olmaları gerekiyor. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak. Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, Kadro gerekliliklerine göre belirlenen öğrenim şartını sağlamak, Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, kurumlar tarafından belirlenen yaş şartını sağlamak, 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

DPB ve diğer kurumlar aracılığıyla ilan edilen bu memur alım ilanlarına dair tüm ayrıntıları görüntülemek için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. Adaylar o bağlantılar aracılığıyla ayrıca kurumların yayımladıkları başvuru kılavuzlarına da ulaşabilecekler. 

İçişleri Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK ilanı için TIKLAYINIZ

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir