Personel Alımı

Devlet Kurumlarına KPSS Puanı İle Hizmetli Kadrosu İçin Alımlar Yapılıyor

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan Hizmetli alım ilanlarını tek bir haberde derledik. 

Farklı kurumlar tarafından yayımlanan bu hizmetli alımları KPSS puan sıralaması esasına göre yapılıyor. En az lise mezunu adaylar için yayımlanan personel alımlarına dair detayları sizlere aktarıyoruz. 

KPSS PUANIYLA HİZMETLİ ALIMI

KPSS paunıyla hizmetli alımı için yayımlanan personel alımları iki ilan ile adaylara duyuruldu. 

Birinci ilanda on binlerce aday tarafından merakla beklenen Adalet Bakanlığı birimlerine hizmetli kadrosuna personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

İkinci ilanda ise yine çok sayıda adayın merakla beklediği ancak istenilen kadro sayısının oluşmadığı merkezi atamalar ile hizmetli alımı olacağı bildirildi. 

İki ilanda yer alan başvuru şartlarını özel detayları ile sizlere aktarıyoruz. 

İKİ KURUMA HİZMETLİ ALIMI

Merkezi atamalar ile Hizmetli kadrosu için alım yapacağını ilan eden iki kamu kurumu bulunuyor. Bu kurumlar Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği oldu. Bu iki kurumun alımları KPSS puan sıralaması üstünlüğüne göre olacağı için adayları mülakat girmeyecekler. İlanda belirtilen özel şartların sağlanması adaylar için yeterli olacak. 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Hizmetli alım ilanı için belirlenen koşullar ve nitelik kadroları şöyle; 2001 Herhangi bir ortaöğretim programından mezun olmak. 7225 Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması.

ADALET BAKANLIĞI HİZMETLİ ALIMI

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında 12 binden 713 kadro için çok sayıda kadroda personel alımı olacak. Bu kadrolardan bir tanesi de; Adliyeler bünyesinde görevlendirmek üzere yapılacak olan personel alımlarında yer alan özel şartlar ise iki tane.

657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan şartları sağlayacak olan adaylar birde şu iki şartı sağlamalılar. 2018 yılı KPSS’den en az 70 KPSS puanına sahip olmak ve en az lise mezunu olmak. Bu şartların dışında özel şart yok.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alımlarına başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan bağlantıları kullanarak ilanlara ulaşabilirler. 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği ilanı için TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir