Personel Alımı

Devlet Kurumlarına Yaz Aylarında TYP İle Personel Alımı Yapılıyor

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan işçi alım ilanlarını belirli zaman aralıkları ile yayımlıyoruz. 

Bu kapsamda yeni hafta içinde başvuru yapabileceğiniz TYP ilanlarını tek bir haberde derledik.

TYP ile personel alımı yapacak olan kamu kurumları, bu kurumların bulundukları şehirler ve alım yapılacak uygulama alanlarına ilişkin ilan detayları sizlerle. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanları çok sayıda devlet kurumunca ilan edildi. Bu kurumlar üç şehirde bu şehirlerde bulunan ilçelerde yer alıyor.

Bu çerçevede alımlar Erzurum, Iğdır ve Amasya için yayımlandı. İlanlara göre Erzurum için yapılacak alımlar sadece Yakutiye ilçesinde olacak. Amasya TYP işçisi alımları ise Merkez’de olacak. Iğdır için yayımlanan ilanlarda alımların büyük bir kısmı Merkez için yayımlansa da Tuzluca, Karakoyunlu ve Aralık ilçelerine de alımlar olacak. 

HANGİ KURUMLAR ALIM İLANI YAYIMLADI?

Amasya, Iğdır ve Erzurum için yayımlanan TYP personel alım ilanları bu şehirlerde faaliyet gösteren şu kurumlarca ilan edildi. 

İl Aile ve Sosyal Politikalar Genel Müdürlüğü, İl Gençlik ve Spor Bakanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, İl Müftülüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, belediye başkanlıkları, valilikler ve köylere hizmet götürme birlikleri.

HANGİ UYGULAMA ALANLARI İÇİN ALIMLAR YAPILIYOR?

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan ilanlarda İŞKUR’da belirtilen belli başlı çalışma alanlarında personel alımı yapılıyor. Bu çalışma alanlarının dışında TYP ile personel alımı olmuyor. 

Bu çerçevede yayımlanan ilanlarda yer alan uygulama alanları şunlar: Çevre temizliği, Ağaçlandırma, Kamusal altyapının yenilenmesi.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Toplum Yararına Program kapsamında adaylardan talep edilen başvuru koşulları, uygulama alanlarında olduğu gibi İŞKUR tarafından belirleniyor. 

Kurumlar İŞKUR’un açıkladığı şartların dışında adaylardan ek ve özel başvuru şartları talep etmiyorlar. Kurumun web sayfasında yer alan o başvuru şartları şunlar;

Türk vatandaşı olmak, Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç)

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden kurumlara bildirecekler. Başvurular için İŞKUR Müdürlüklerinden destek alabilirsiniz.

İlanları İŞKUR’da İncelemek İçin

Aşağıda yer alan İŞKUR TYP İş İlanı Arama Sayfası bağlantısına tıklayın. Açılan sayfada hiçbir alanı doldurmadan direkt olarak Ara butonuna basın. Tüm ilanlara ulaşacaksınız.

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR TYP Personel Alım İlanlarından Sürekli Haberdar Olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir