Personel Alımı

Devlet Kurumlarından 50 ve 55 KPSS Puan Şartıyla Kamu Personeli Alım İlanı

Devlet kurumları personel açıklarını giderme adına İŞKUR Kamu Grubu Personel Alım İlanları sayfası üzerinden ilanlar yayımlıyorlar. 

İlgili birimlerinde görev vermek amacıyla ilan ettikleri kamu personeli alımlarında adaylardan çeşitli başvuru koşulları talep eden kamu kurumları, KPSS, öğrenim, deneyim ve yaş gibi koşullarda kendi kriterlerini adayların sağlamalarını istiyorlar. 

Kamu İlanları olarak bizlerde sizlere bu alım ilanlarına dair detayları aktarıyoruz. 

DEVLET KURUMLARI İÇİN PERSONEL ALIM İLANI

Devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında ilk dikkat çeken detay Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı oluyor. 

İŞKUR üzerinde yayımlanan alım ilanlarında bu şart kuruma göre değiştiğinden ilanlar arasında KPSS şartsız, KPSS’ye girmiş olmak şartıyla, 50, 55 ve 60 KPSS gibi taban puan şartları ile ilanlar yayımlanıyor. 

KADRO BİLGİLERİ

Söz konusu personel alım ilanlarında çok sayıda kadroda personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Bu kadrolar arasında bulunan işçi pozisyonlarına adaylar KPSS’siz başvuru yapabiliyorlar. Ancak çoğu memur kadrosu için KPSS şartı bulunuyor. Bu bağlamda bu memur ve işçi kadrolarını sizlere aktarıyoruz.

Açık Pozisyonlar

Muhasebe Meslek Elemanı, Elektrikçi (Genel), Büro Memuru (Genel), Ölçü Tespit Elemanı, Beden İşçisi (Genel), Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi, Park temizlik işçisi, Isıtma Ve Sıhhi Tesisatçı, Kasap, Soğutma Sistemi Operatörü, Makam Şoförü, Bilgisayar İşletmeni (Operatörü), Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), Çocuk Gelişimcisi(Çocuk ve Gençlik Merkezleri), Çiftçi (Tarla Ürünleri)(Zirai Sulamacı), Kamyon Şoförü, Kalıp Bağlama Ve Ayar İşçisi, Proses İşçisi, Soğutma Sistemi Operatörü, Greyder Operatörü, Sıhhi Tesisatçı,

HANGİ KAMU KURUMLARI ALIM YAPIYOR?

Peki yukarıda yer alan açık kadrolar için ilan yayımlayan kamu kurumları hangileri?

Türkiye İş Kurumu’nun Kamu Grubu Personel İlan Sayfası üzerinden yayımlanan ilanları duyuran kamu kurumlarılarının listesi;

* 54’üncü Bakım Fabrika Müdürlüğü, Et Ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü İstanbul Depo Müdürlüğü, Sulama Birliği Başkanlığı (Şuayb), Güneyyurt Belediyesi, Eti Maden İşletmeleri, Subaşı Belediyesi, Çilimli Belediye Başkanlığı, Karakapı Belediyesi, Karaman Ovası Sulama Birliği,

* Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı, Korgun Belediye Başkanlığı, Eflani Öğretmenevi Ve ASO Müdürlüğü, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Ege Linyitleri İşletmesi Müessesesi Müdürlüğü, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İdari Ve Mali İşler Dairesi, Ayvacık Belediye Başkanlığı, Türkeli Belediye Başkanlığı, Devlet Su İşleri Bursa 1.Bölge Müdürlüğü, Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü.

İLANLARA NASIL ULAŞILIR?

Sizlere alım yapılacak kadrolar, ilan yayımlayan kurumlar ve alımlara dair genel bilgileri aktardık. Bu ilanlara İŞKUR üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken ise ilan süresi. Zira İŞKUR’da yayımlanan kamu ilanları kısa süreli başvuru süreçleri ile duyuruluyor. Bu çerçevede adayların bu hususu göz önünde bulundurması gerekiyor. 

İlanları İŞKUR’da Görünteleme

* İŞKUR İş İlanları Arama Sayfasına ulaşın. (Aşağıda verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz)

* Açılan sayfada İş Yeri Türü yazan bölümü bulun.

* Burada Kamu seçeneğini işaretlerin ve Ara butonuna basın. Tüm ilanları görüntüleyeceksiniz.

İŞKUR İş İlanları Arama Sayfası için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir