Personel Alımı

Devlet Kurumuna Yetiştirilmek Üzere Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı

Türkiye İstatistik Kurumu KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı yapacağını ilan etti. Kurumun ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere yapılacak olan personel alımlarına ilişkin şu açıklama yapıldı. 

Türkiye İstatistik Kurumu Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere sınavla, Merkez Teşkilatına, aşağıda okul bölümü, puan türü ve sayısı belirtilen toplam 20 adet Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı alınacaktır.”

TÜİK tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına ilişkin tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

TÜİK PERSONEL ALIM İLANI

TÜİK tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların tek bir kadrodan ancak o kadronun farklı branşlarından olacağı bildirildi. İlan metnine göre kurum Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı kadrosuna personel alımı yapacak. 

Alımlar İktisat alanından 2 personel, Ekonometri alanından 2 personel, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği alanında 10 personel, Endüstri Mühendisliği alanında 2 personel ve Harita Mühendisliği alanında 4 personel olacak şekilde yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Söz konusu personel alım ilanı için başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını KPSS puan sıralaması esasına göre yapacaklar. Bunun yanında mesleki şartlarında yer aldığı alım ilanına ilişkin ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

* 2018 veya 2019 KPSS ilgili puan türünden en az 80 puan almış olmak.

* İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Çince ve Arapça dillerinden birinden Yabancı Dil Sınavından (YDS) 70 ve üzerinde puan almış olmak.

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartları taşımak

* Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren Fakültelerin; İktisat, Ekonometri ile Mühendislik Fakültelerinin Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Harita Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

* Giriş Sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak, (01/01/1984) tarih ve sonraki doğumlular.

* Süresi içinde başvurmak ve giriş sınavı için istenilen belgeleri kuruma vermiş bulunmak

ADAYLAR BAŞVURULARINI NASIL YAPACAKLAR?

TÜİK Uzman Yardımcısı alım ilanı için talep edilen başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 2 Ekim tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar. Başvuru işlemleri 16 Ekim tarihine kadar devam edecek. 

Kurum başvuruların ilgili evrakların Türkiye İstatistik Kurumu Personel Daire Başkanlığı adresine elden veya posta yoluyla teslim edilmesi suretiyle yapılacağını açıkladı.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir